Mithatpaşa ortaokulundan dijital pano uygulaması

Mithatpaşa Ortaokulundan Dijital Pano Uygulaması Şehrimizin eğitimde başarılı okullarından Mithatpaşa Ortaokulu uzaktan eğitim sürecinde de farklı uygulamalara imza atarak sınıflarındaki belirli gün ve haftalar panosunu ev ortamında dijital panoya dönüştürdüler.

+4
Haber albümü için resme tıklayın

Uzaktan eğitimde teknolojiyi en üst düzeyde kullanan Mithatpaşa Ortaokulu görüntülü ders evde deney yapılması farklı tekniklerle ders işlenmesi gibi uygulamalardan sonra belirli gün ve haftalar programlarının evde devam edebilmesi için dijital pano uygulaması Padlet gerçekleştirdi.

Okul ortamını evlere taşıyan bu uygulamada ilk olarak tüm 5.sınıflar Otizm Farkındalık Günüyle ilgili panoları oluşturdular.

Okullar açık olduğunda sınıflarda yer alan panolar dijital pano uygulamasıyla öğrenciler tarafından ev ortamında yapılan etkinliklerle dolduruldu.

Böylece Mithatpaşa Ortaokulu öğrencileri evlerde bulundukları bu süreçte sınıflarında yaptıkları tüm etkinlikleri dijital ortamda uygulayarak yıllık plandaki tüm faaliyetleri yerine getiriyorlar.

Dijital pano uygulamasında belirli gün ve haftalarla ilgili tüm etkinliklerin öğrenciler tarafından yapıldığını ifade eden Mithatpaşa Ortaokulu Müdürü Hüseyin Mutlu her hafta farklı bir etkinliğin panolarda yer alacağını önümüzdeki hafta panoları polis haftasıyla ilgili görsellerin ve yazıların süsleyeceğini kaydetti.

09 Nisan 2020 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Sakaryalılar, belediye başkanlarından memnun musunuz?