Testi pozitif çıkan Hasan Sağlam'dan ilk açıklama

Ameliyat ettiği hastasından Korona virüse yakalanan ardından da evinde tedavi altına alınan Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Hasan Salih Sağlam, NetGaste.com'a yaptığı açıklamada sevenlerine selam yolladı.

Büyütmek için resme tıklayın

Pandemi hastalığı nedeniyle Dünya ve ülkemizde ciddi anlamda sağlık sorunları yaşanıyor.

Sağlık camiasının özverili ve meşakkatli çalışmaları zaman zaman üzüntü verici bazı gelişmelere gebe olabiliyor.

Hastasından bulaşmıştı

Sakarya’da Kamu Hastaneleri Birliği eski Genel Sekreteri Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Hasan Salih Sağlam bu süreçte muayene ve ameliyatlarına devam etti.

Ancak ameliyat esnasında hastasından kaptığı koronavirüs mikrobu nedeniyle teste tabi tutulan Sağlam’ın test sonucu ise pozitif çıkmıştı.

Yapılan tetkikler neticesinde Sağlam’ın evinde istirahat ederek tedavisinin devam edeceği ifade edildi.

Herkese selamı var

Durumu hakkında NetGaste.com'a bilgilendirmede bulunan Prof. Dr. Hasan Salih Sağlam bir haftadan buyana evinde kullandığı ilaçlar ile dinlenerek hastalığının üstesinden gelmeye çalıştığını ifade etti.

Sağlam sağlığının iyiye gittiğini dile getirerek, "İlk baştaki şikayetlerimiz kötüleşmiyor. Ağrılarımız belli bir yerde zaman zaman oluyor. Özellikle sırt ve bacaklarımızda ağrılar oluyor. Ağrı olduğunda ağrı kesiciler almak suretiyle acımızı dindiriyoruz. Ağrı kesici dışında hastalık ile ilgili kullandığımız ilaçlarımız da oluyor.

Bu tedavi iki haftalık süreç. İlk haftasını tamamladık. İnşallah dinlenerek, ilaç tedavisi ile ikinci haftayı da tamamlayarak kontrole tabi tutulacağız. Umarım iki hafta sonrasında tedavimiz istenilen düzeyde olur ve hastalıktan kurtuluruz” dedi.

Gençlere uyarıda bulundu

Doktor Sağlam yaşadığımız bu süreçle ilgili olarak, “Gençlerimiz ‘Bize bir şey olmaz’ diyerek rahat rahat dolaşıyorlar. Oysa kapacakları bir virüsün evde ve sevdiklerine bulaşması halinde istenmeyen durumlar ortaya çıkabilir. 

Gençlerin bir kısmının dışarı çıkmasına yönelik gelen yasak isabetli olmuştur. Gençlerimiz daha sorumlu ve dikkatli olmaya davet ediyorum. Sosyal mesafe alanının kesinlikle korunmasına ve buna dikkat edilmesine önem gösterilmeli.

Hiç kimsenin garantisi yok. Sağlık Bakanı Sayın Dr. Fahrettin Koca’nın yaptığı önerilerin tümüne bende katılıyorum. Sağ duyulu vatandaşlarımızın, gençlerimizin bu uyarılara harfiyen uymalarını arzu ediyorum” dedi.

Teşekkür etti

Sağlam, hastalığı süresince kendisini arayarak geçmiş olsun dileklerinde bulunanın haddi hesabı olmadığını dile getirerek;

“Evde sadece hastalığım ile uğraşıyorum. Dinleniyorum, bunların dışında geçmiş olsun dilekleri için gelen telefonlara cevap veriyorum. Beni bu süreçte arayan, yanımda olduğunu dile getiren, dualarını eksik etmeyen herkese sonsuz şükranlarımı sunarım. Sağlıklı günlerde buluşmak dileğiyle herkese selamlar” dedi.

07 Nisan 2020 Sakarya- Sağlık


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Sakaryalılar, belediye başkanlarından memnun musunuz?