Sakarya’da sağlık çalışanına bir not daha

Sakarya’da sağlık çalışanının oturduğu apartman girişine asılan yazı her kesimin tepkisine neden olmuştu. O tepki çeken yazıya nispetle, Şeker Mahallesi’nde sağlıkçının oturduğu bina girişine methiye dolu bir yazı asıldı.

Dünya ve Türkiye’yi etkisi altına alan koronavirüs ile mücadele devam ediyor. Mücadelenin tartışmasız tek kahramanları ise sağlık camiası oluyor.

Tepkilere neden olmuştu

Sağlık çalışanlarının tüm mesailerini hastanelerde geçirmeleri, aileleri, çoluk çocuklarına zaman ayıramamış olmalarına rağmen kimi kendini bilmezlerin tepkilerine maruz kalmaları toplumda infiale neden olmuştu.

Serdivan’da bulunan Sakarya Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nde Hasta Hakları Sorumlusu olarak görev yapan Yıldırım A. akşam ailesiyle birlikte yaşadığı eve gittiğinde apartmanın girişine asılan yazıyı görünce şoke olmuş, bu tepkisini de aynı kağıda cevap yazarak dile getirmişti.

Sağlık çalışanı aynı kağıda yazdığı cevabında, "Bu apartmanda ikamet eden tek sağlık çalışanı benim hepimiz biliyoruz. Bu virüs olayı er ya da geç illaki bitecek inşallah. Bu sürecin sonunda yine çalıştığım hastaneye gelecek, kapımı vurup odama girecek, ceketinizi düğmeleyip benden kendiniz için yine ayrıcalık isteyeceksiniz. İşte o zaman dilinizi koparır, çenenizi kırarım. Bilginize." ifadelerine yer vermişti. 

Şeker Mahallesi’nde farklı bir yazı

Bu olayın tepkileri henüz  bitmemişken, Adapazarı Şeker Mahallesi’nde özel bir sitede kalan başka bir sağlıkçı için aparmanın giriş kapısına asılan yazı dikkatten kaçmadı.

Apartman girişine asılan kağıda, “Apartmanımızda ikamet eden kıymetli sağlık çalışanı, ülkemizi ve tüm dünyayı kasıp kavuran koronavirüs dolayısıyla yaklaşık bir aydır gecenizi gündüzünüze kattığınız için sizlere ne kadar minnet duysak azdır. Sizlerle gurur duyuyor ve canı gönülden sizlere teşekkür ediyoruz” notu düşüldü.

Abla sosyal medya hesabından paylaştı

Yaşanan bu güzel paylaşım, sağlık çalışanın ablası tarafından sosyal medya hesabında paylaşıldı.

Sağlık çalışanın ablası ise sosyal medya hesabından paylaşımda bulunarak duyguların,”Sosyal medyada okuduğumuz o nahoş yazının ardından, annemle birlikte yaşayan sağlık çalışanı kardeşimin oturdukları apartmanın girişinde  yer alan yazı ile manevi destek verilmesinden dolayı teşekkürü bir borç bilirim. Vicdanlı insan örneği bu demek” sözleriyle belirtti. 

06 Nisan 2020 Sakarya/ Adapazari- Sağlık


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Sakaryalılar, belediye başkanlarından memnun musunuz?