Sakarya bu iddia ile çalkalanıyor

Bir doktorun yaptığı paylaşıma göre, kendisi ve oğlu doktor olan bir şahıs, SAÜEAH’ ne koronavirüs testi yaptırarak, burada bir müddet tedavi gördüğü ifade ediliyor. Ancak ardından dudak yarası nedeniyle özel bir hastanede gördüğü operasyonda kendisine uyarı yapılmasına rağmen koronavirüs tedavisi olduğunu gizlediği iddia ediliyor. Şimdi hastane ve doktorların durumunun ne olacağı merak konusu!

Büyütmek için resme tıklayın

Dünya ve ülkemizin koronavirüs nedeniyle zor günler yaşadığı aşikar. Sağlık Bakanı’nın ve tıp camiasının defaten yaptıkları uyarılara rağmen hala bazı kişilerin sorumsuzca davranmaları sorunun yeterince idrak edilmediğini ortaya koymakta.

Sakarya’da yaşandığı iddia edilen ve bir doktorun sosyal medyada yaptığı paylaşım tüm Tıp camiası ve şehirde konuşuluyor.

İddiaların doğru olup olmadığı bilinmiyor.

Ancak, konunun hassasiyeti ve sağlık camiasından olan hekimlerin böyle sorumsuzca davrandığı iddiası değişik yorumlara neden oluyor.

İşte doktorun paylaştığı o iddia:

03.04.2020 tarihinde düşme sonucu   Doktor…. üst dudak yaralanması nedeniyle Doktor Oğlu ve eşi refakatinde ….. Hastanesi Polikliniğine başvurdu.

Hikâyesinde 2 saat önce başı döndüğü için düştüğünü ve dudağını yaraladığını söyledi.

Servis yatış işlemleri yapılırken kendisine son 15 gün içinde ateş öksürük gribal enfeksiyon bulgularının olup olmadığı özellikle sorulmuş ancak bu türden her hangi bir şikayetinin olmadığını belirtti.

Bu esnada oğlu ve eşi de yanındaydı. Servise yatırıldı ve sınırlı uyuşturma ile ameliyathanede dudak onarımı yapıldı ve ardından taburcu işlemleri yapıldı.

Hastaneden ayrılırken oğlu servis hemşiresinin yanına gelip babasının korona +  olduğunu söyledi.

Hemşire hanım anamnez alırken sorulduğunu ve neden söylemediklerini sorduğunda "babamın akĺı arada gidip geliyor ondan söylememiştir" şeklinde cevap verildi.

Anlaşılıyor ki daha önceden korona enfeksiyon şikayetleri nedeniyle SAÜEAH a başvurmuşlar ve covit testi yaptırmışlardır.

Akşam saatlerinde ise doktor ve oğlu SEAH'da corona virus enfeksiyonu nedeniyle yatırılmıştır. 

Operasyona tabi olan doktor ile Oğlu ve eşi yalan beyanda bulunarak bilerek onlarca insanın sağlığına kastettikleri görülmüştür.

Doktor olarak daha bilinçli olmaları gerekirken bunu yapmamışlardır.

Kendilerini kınıyorum.

Doktor…….

Şimdi bir doktor bunu yapar mı? Ya da nasıl yapar? Kendisini muayene eden doktor, operasyona katılan sağlık ekibi ve hastane risk altında değil mi?

Daha dikkatli olunması gereken bir dönemde böylesi bir hadisenin bir de doktor tarafından yaşanmış olması akıllara durgunluk veriyor.

O doktora, daha sonra gelen hastalara ve hastane personeline yazık değil mi?

Umarız iddia ve söylemler asılsız çıkar. Ya da ilgili doktorlar en yakın sürede gereğini yapar ve yetkilileri uyarır.

05 Nisan 2020 Sakarya/ Adapazari- Sağlık


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

02

Vatandaş - yaz o kişinin adınıda yazın zekeriya göçmez ve oğlu erhan göçmez olduğunu

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 06 Nisan 17:35
01

Coronasavar - Halk sagligini tehlikeye atmaktan mahkemeye cikarilsin

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 06 Nisan 12:52Anket Sakaryalılar, belediye başkanlarından memnun musunuz?