Başkan Babaoğlu;Türkeş'i asla unutmayacağız

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu Milliyetçi Hareket Partisinin Kurucu Genel Başkanı merhum Başbuğ Alparslan Türkeş Beyin vefatının 23üncü yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

MİLLİYETÇİ ÜLKÜCÜ HAREKET

Babaoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi Milliyetçi-Ülkücü hareketin ve MHPnin kurucu lideri milletimizin yetiştirdiği büyük devlet adamı Başbuğ Alparslan Türkeş bey ömrünü aziz milletine adayarak Türk Dünyasının birlik ve beraberliği için mücadele etmiştir. Üstün değerleriyle Türk milletinin gönlünde aziz hatıralar bırakan Merhum Başbuğ tarihi bir şahsiyet olarak ilelebet hafızalarda yerini koruyacaktır.

TÜRK DÜNYASININ BİLGE LİDERİ

Büyük Devlet adamı Başbuğ Türkeş Bey tavrını vatanından ve milletinden yana koyarak inandığı davasından taviz vermeden yoluna devam etmiştir. Hiçbir zulüm hiçbir baskı onu bu yoldan çevirmemiştir. Yürekten inandığı ve gönülden bağlandığı Türklük sevgisi uğruna her türlü meşakkati göze alarak Türk-İslam medeniyetinin yılmaz savunuculuğuyla Türk Tarihinde sönmeyecek bir kıvılcım yakmıştır. Onun büyük emekler ve mücadelelerle kurduğu Milliyetçi Hareket Partisinin bir neferi olmaktan şeref ve gurur duyuyoruz.

İKİ BÜYÜK ESERİ

Başbuğun iki büyük eseri olan Milliyetçi Hareket Partisi ile geleceği emanet ettiği Ülkücü Türk Gençliği milli ve tarihi sorumluluğuyla dimdik ayaktadır. Başbuğumuzun bıraktığı kutsal emanet ehil liyakatli ve emin ellerdedir. Başbuğumuzun işaret ettiği istikamette Liderimiz Devlet Bahçelinin emrinde teşkilatlarımız ve davanın neferleri olarak ülkümüzü yaşatıp geleceğe taşıyacağız. Son nefesimize kadar ilkelerimizden ve ülkümüzden taviz vermeden yolumuza devam edeceğiz. Başbuğumuzun ülküsü ve fikirleri bizlere her zaman ışık olacaktır.

RAHAT UYU BAŞBUĞUM

Hepiniz birer Türk Bayrağısınız. Bayrağı lekelemeyin kirletmeyin ve yere düşürmeyin diyen Başbuğ Alparslan Türkeş Bey başta olmak üzere ebediyete intikal eden Türk-İslam Dünyasının neferlerini saygıyla ve rahmetle yad ediyorum. Rahat uyu Başbuğum.Ruhun şad mekanın cennet olsun Türk milleti seni asla unutmayacaktır. Türk milleti emanetine dünya durdukça sahip çıkacaktır. Ölürse Ten Ölür Başbuğlar Ölmez

04 Nisan 2020 Sakarya/ Hendek- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Sakaryalılar, belediye başkanlarından memnun musunuz?