Sağlık Bakanlığı pandemi hastanelerini belirledi.

Sağlık Bakanlığı tarafından 81 ildeki hastanelere gönderilen genelge ile pandemi hastanelerini belirledi.

Sağlık Bakanlığı, 81 İldeki hastanelere gönderdiği genelge ile pandemi hastanelerini belirledi. 

Sakarya'da hangi hastanelerin bu kapsama alındığı ise daha sonra belirlenecek. 

Hastanelere gönderilen genelge ile pandemi hastanelerinin niteliği belirlendi. Kovid-19 şüphesi olanlar özel ve vakıf hastanelerine de başvurabilecek.

Çok önemli

Bünyesinde enfeksiyon hastalıkları, göğüs hastalıkları, iç hastalıklar uzmanı hekimlerden en az 2’si olan hastaneler Pandemi Hastanesi kabul edilecek.

Valiliklere genelge

Sağlık Bakanlığı, 81'ilin valilikleri üzerinden il sağlık müdürlükleri ve hastanelere gönderdiği genelge ile yeni tip koronavirüs (COVİD-19) ile ilgili alınacak tedbirleri sıraladı. Genelgeye göre Kovid-19 şüphesi olanlar özel ve üniversite hastanelerine de kabul edilebilecek. Tanı konanlar pandemi hastanelerine sevk edilecek. Bakanlığın genelgesindeki koşulları sağlayan devlet hastaneleri, özel sağlık kuruluşları ve devlet/vakıf üniversite hastaneleri "pandemi hastanesi" olabilecek.

12 maddelik genelgede; hangi hastanelerin "pandemi hastanesi" olarak nitelendirileceği açıklandı, hastane yönetimlerinin alması gereken önlemler anlatıldı. Genelgede; "Sağlık kurumlarına müracaat eden hastaların, COVID-19 tanısı kesinleşinceye kadar Sağlık Bakanlığı hastaneleri, devlet ve vakıf üniversitesi hastaneleri ile tüm özel sağlık kuruluşlarınca kabul ve tedavi süreçlerinin yapılması zorunludur" ifadelerine yer verildi. 


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar, belediye başkanlarından memnun musunuz?