AVM'lerle ilgili karar verildi, Sakarya'da uygulanacak mı?

AMPF Yönetim Kurulu Başkanı Alp Önder Özpamukçu AYD'nin AVM'lerde talep eden mağazaların çalışma saatlerini 12.00-20.00 saatleri arasına almalarında kolaylık sağlanmasına yönelik tavsiyesini olumlu bir yaklaşım olarak değerlendirdi.

Büyütmek için resme tıklayın

Gıda Perakendecileri Derneği GPD Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği AYD Kategori Mağazacılığı Derneği KMD Tescilli Markalar Derneği TMD ile Turizm Restoran Yatırımcıları ve Gastronomi İşletmeleri Derneği TURYİD adına açıklamada bulunan Türkiye Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu TAMPF Yönetim Kurulu Başkanı Alp Önder Özpamukçu AYDnin AVMlerde talep eden mağazaların çalışma saatlerini 12.00-20.00 saatleri arasına almalarında kolaylık sağlanmasına yönelik tavsiyesini olumlu bir yaklaşım olarak değerlendirdi.

Özpamukçu AVM yatırımcılarımız Alışveriş ve Yaşam Merkezlerimizin 10:00 -22:00 olan açılış kapanış saatinde değişiklik yapmamaktadır.

Diğer taraftan yaşanan koronavirüs süreci sebebiyle sadece talep eden markalarımıza geçici süreyle 12:00 -20:00 saatleri arasında hizmet vermede kolaylık sağlanması yönünde tavsiyede bulunmuştur.

Burada iyi niyetli bir yaklaşımla bu merkezlerin çalışma saatlerine uyum zorunluluğu olan perakendecilere esneklik tanınırken çalışanlarımızın da çalışma saatlerinin azaltılması ile korunmaları hedeflenmiştir.

Bu tavsiyenin bu merkezlerin içerisinde bulunan market eczane ve bunun gibi zorunlu temel ihtiyaçları da karşıladığını vurgulayan Özpamukçu:

Organize perakende sektörümüzde her kademede gerekli tedbirler alınmıştır. Yaşanan süreçte önceliği kamu sağlığını gözetmek ve vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarını karşılamak olan Alışveriş ve Yaşam Merkezlerimizin 10:00 22:00 olan açılış kapanış saatlerinde herhangi bir değişiklik olmadığının altını çizerken içinde bulunduğumuz bu hassas dönemde hükümetimizle eş güdümlü bir şekilde süreci yakından takip ettiğimizi belirtmek isterim dedi.

Sayılarımızla

TAMPF

Sakarya'daki AVM'ler

AVM'lerin açılış kapanış saatlerinde geçici olarak yapılacak değişimin Sakarya'da bulunan Serdivan AVM, Erenler Ada AVM ve Adapazarı'nda bulunan Agora AVM'de uygulanıp uygulanmayacağı merak konusu. 

TAMPF Feredarsonundan yapılan açıklamaya göre birçok AVM'nin karara uyacağı belirtilirken, akşam saatlerinde İstanbul'daki AVM'lerin karara uymayacağı ifade edilmişti. 

15 Mart 2020 Sakarya/ Serdivan- Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar, belediye başkanlarından memnun musunuz?