SAÜ İletişim'in yeni Dekanı Yusuf Adıgüzel

Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesinde Dekanlığında düzenlenen törende 2013 yılından beri dekanlık görevini yürüten Prof. Dr. Aytekin İşman görevini Prof. Dr. Yusuf Adıgüzele devretti.

+2
Haber albümü için resme tıklayın

Törene Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hatem Akbulut Prof. Dr. Barış Tamer Tonguç Genel Sekreter Dr. Öğr. Üyesi Yaşar Kahraman fakülte akademik ve idari personeli de katıldı.

PROF. DR. YUSUF ADIGÜZEL KIMDIR

1 Haziran 1973 tarihinde Adananın Kozan ilçesinde doğdu. İlk orta ve lise öğrenimini Kozanda tamamladı. Bir yıllık İngilizce hazırlık döneminden sonra 1995 yılında Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Basım ve Yayımcılık Bölümünden mezun oldu.

1998 yılında Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyoloji Anabilim Dalında yüksek lisansını ve aynı bölümde doktora eğitimini tamamladı. Doktora tezi Kimliğin Korunmasında ve Üretilmesinde Türk Derneklerinin Rolü Almanya / Köln Örneği 2004.

Profesyonel iş hayatına İstanbul Gaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret A.Ş.de Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Uzmanı olarak 1996 yılında başladı. Göreve TMSFde devam etti.

2012 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğretim üyesi olarak görevine başladı. Prof. Dr. Yusuf Adıgüzel İletişim Sosyolojisi Göç Sosyolojisi Avrupadaki Türkler Sivil Toplum Kuruluşları konularında çalışmalar yapmaktadır.

Evli ve iki çocuk babası.

14 Mart 2020 Sakarya/ Serdivan- Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar, belediye başkanlarından memnun musunuz?