SUBÜ'den personel açıklaması

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi(SUBÜ) personel alımıyla ilgili ortaya atılan söylemler hakkında NetGaste.com'a açıklamada bulundu.

Büyütmek için resme tıklayın

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'nde personel alımı ile ilgili ortaya atılan söylemlerin doğruyu yansıtmadığı belirtilen açıklamada İletişim Koordinatörlüğü konu ile alakalı detaylı bilgilendirmede bulundu.

Detaylı bilgilerle konuyu aydınlığa kavuşturan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Üniversitemiz tarafından ihtiyaç duyulan alanlarda yasal mevzuata bağlı olarak, KPSS puanı ile “Sözleşmeli Personel” ya da İŞKUR üzerinden “Sürekli İşçi (Temizlik ya ad Güvenlik Görevlisi)” kadrolarında personel alımları gerçekleştirilmektedir.

Sözleşmeli Personel alımında KPSS puanı esas olduğundan, başvuru herkese açık olup başvuran adaylar arasında puanı en yüksek olan aday işe alınır. Kurumun başvuruları almak haricinde kişiler üzerinde bir tercihte bulunması mümkün değildir.

Sürekli İşçi (Temizlik Elemanı ya da Güvenlik) alımında ise süreç, İŞKUR üzerinden NOTER aracılığıyla yürütülmekte olup, Temizlik Elemanı ya da Güvenlik Görevlisi alanlarından hangisine ihtiyaç duyuluyorsa ilana çıkılmaktadır.

Şartları sağlayan adaylar İŞKUR’a başvuru yapmakta olup, NOTER huzurunda şeffaf bir şekilde, kamera kayıtları alınarak ve kura çekilerek belirlenmektedir. Kuradan çıkan adaylara belirlenen genel yetenek, genel kültür ve alan soruları yöneltilerek kamera kayıtlı mülakat yapılmaktadır.

Adayların verdiği yanıtlar komisyon tarafından değerlendirilmekte ve en yüksek notu alan adaylar işe alınmaktadır.

Yapılan ve yapılacak olan alımlarda tüm süreç kamera ile kayıt altına alınarak sınavların şeffaflığı ve objektifliği sağlanmaktadır. Tüm işe alım süreçlerinde Hukuk'a uygunluk ve liyakat temel hassasiyetimizdir.

02 Mart 2020 Sakarya- Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar, belediye başkanlarından memnun musunuz?