Adapazarı Taşkısığı Ortaokulu Sanki Fırtına

Kentparkta yapılan Türkiye Atletizm Federasyonu Atletizmi Geliştirme Projesi kapsamında kros yarışmalarında Taşkısığı Ortaokulu öğrencileri fırtına gibi esti.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

2006-2007 ve 2008-2009 doğumlu öğrencilerin katıldığı kros yarışması Kentparkta rüzgârlı havaya rağmen güzel geçti.

İl seçmelerinin yapıldığı yarışta Küçük Kızlar kategorisinde 2008 doğumlu Nurgül Halil 1500 metre koşuda Sakarya il 1.si oldu.

Yıldız Kızlar kategorisinde 2006 doğumlu Duygu Yakupoğlu Sakarya il 2.si 2006 doğumlu Melike Memişoğlu il 4.sü ve 2007 doğumlu Huri Melek Başaran il 5.si oldular.

Yıldız Erkekler kategorisinde 2006 doğumlu Osman Abdullah il 2.si olarak Gruplar Yarı Finalinde Sakaryamızı temsil etme hakkı kazanmışlardır.

Öğrenci velilerinin de izledikleri yarışta derece alan öğrenciler Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından madalya ile ödüllendirildi.

Yarışmada madalya alan öğrencileri tebrik eden okul müdürü Hilmi Çil başarının bir tesadüf olmadığını yağmur-çamur kar-kış düz-bayır demeden her gün antrenman yapan öğrencilerinin emeklerinin karşılığını madalya ve ilimizi temsil etme hakkıyla aldıklarını ifade etti.

Antrenörleri Mazlum Ünver Beden Eğitimi Öğretmeni Faruk Erdoğan Öztürk ve Bahar Altun da öğrencilerinin gayretli çalışmaları ve ailelerin desteği sayesinde başarıyı yakaladıklarını ve gerekli destek verilirse ilimizi her platformda en iyi şekilde temsil edeceklerine inandıklarını söylediler.

Öğrenciler çok zor şartlar altında çalıştıklarını ve daha önce de Sakaryamızı Türkiye finallerinde en iyi şekilde temsil ederek derece aldıklarını ve başarı çıtasını yükseltmeye devam edeceklerini belirttiler.

--

---------------------------------------------------- Yalçın AKALTIN Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu 0506 416 21 04 milliegitimbasin@gmail.com

28 Şubat 2020 Sakarya/ Adapazari- Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar, belediye başkanlarından memnun musunuz?