Kahveli Saatler, Taraklı'da

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ‘Bi Kahve Daha’ sloganı ile yola çıkılan KAHVELİ SAATLER Projesi Taraklı’da “Pastacı Emre” de Yapıldı

+6
Haber albümü için resme tıklayın

Gelişen teknoloji ile birlikte ortaya çıkan problem alanları hakkında velilerle ve toplumun diğer kesimleri ile sohbet etmek için “Bi Kahve Daha”sloganı ile yola çıkılan “Kahveli Saatler Projesi”nin 2.si Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş ve uzman eğitimcilerinin katılımıyla Taraklı’da yapıldı.

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş ve uzman eğitimcilerin katıldığı KAHVELİ Saatler projesi’nin ikincisi Taraklı Ankara caddesi’n de “Pastacı Emre’de gerçekleşti. ‘Bi Kahve Daha’ sloganı ile yola çıkılan projede, gelişen teknoloji ile birlikte ortaya çıkan problem alanları hakkında velilerle ve toplumun diğer kesimlerindeki vatandaşlarla sohbet etmek amaçlanıyor. Ayrıca proje kapsamında; ‘Aile İçi İletişim’,”Anne ve Baba Tutumları” ‘Teknoloji ve Madde Bağımlılığı’, ‘Sınav Kaygısı’ gibi toplumun en güncel problemleri hakkında bilgi verildi Programda ayrıca aile içi iletişim, teknoloji ve madde bağımlılığı ve sınav kaygısı ile alakalı rehber öğretmen kadrosu tarafından bir tiyatro etkinliği gerçekleştirildi.“Eğitimde feda edilecek tek bir fert yoktur”Eğitimde feda edilecek tek bir fert yoktur anlayışıyla yola çıktıklarını belirten ve proje hakkında bilgiler veren İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, “KAHVELİ Saatler etkinliğimizi Taraklı’da da gerçekleştiriyoruz. Neden böyle bir etkinlik yapma ihtiyacı hissettik; eğitimde feda edilecek tek bir fert yoktur anlayışından yola çıktık.

Zaman zaman velilerimizi biz okullarımıza davet ediyoruz ama iş yoğunlukları sebebiyle özellikle babalarımızı biz okullarımızda çok ağırlayamıyoruz. O yüzden dedik ki çocuklarımız bizim için kıymetli. Onlara verdiğimiz değeri hissettirebilmek adına kahvehanelerimizde bir kahvede biz içelim onlarla beraber diyerek; madde ve teknoloji bağımlılığı, aile içi iletişim ve sınav kaygısı ile alakalı uzun süredir çalışan rehber öğretmen kadromuz bir drama etkinliği gerçekleştirdiler.

Bu tiyatro etkinliği çerçevesinde oyunun bazı yerlerinde velilerimize, siz olsaydınız nasıl bir davranış sergilerdiniz diye çeşitli sorular yönelttiler” dedi.“Amaç ve gayemiz çocuklarımızı daha iyi bir geleceğe hazırlamak”Çocukları daha iyi bir geleceğe hazırlayabilmek adına yetişkinleri hep birlikte hareket etmeye davet eden Durmuş, “Velilerimizin, çocukları ile nasıl iletişim halinde olmaları gerektiğini ve madde, teknoloji bağımlılığının nasıl fark edileceğini, bunun için kimlerden destek alacağı yönünde bilinçlendirme çalışması aslında. Bir farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Bütün amaç ve gayemiz çocuklarımızı daha iyi bir geleceğe hazırlayabilmek adına biz yetişkinler olarak hep birlikte hareket edelim. Çocuklarımızı güzel bir geleceğe hazırlayalım, güçlü Türkiye ve güçlü yarınlarımız olsun istiyoruz” diye konuştu.

Program sonunda Taraklı İlçe Milli Eğitim Müdürü Sekan Korkmaz İl Miilii Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş’a çiçek takdim etti.

Haber:Yusuf zzettin Kömürcü

28 Şubat 2020 Sakarya/ Tarakli- Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar, belediye başkanlarından memnun musunuz?