Uğurlu öğrenciler Nuh Çimento'da

Sakarya Uğur Okulları Robotik Takımı Legoların Efendileri, katıldıkları Fırst Leogue Turnuvasının ‘’Şehrini Şekillendir’ ’teması kapsamında ürettikleri projeyi sunmak üzere Nuh Çimento Ar-Ge merkezine davet edildiler.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

Kalite ve AR-GE Müdürü İsmail Özcan ve AR-GE Mühendisi Emral Yıldız takımın projesini yüksek bir ilgiyle dinlediler. Bunun yanında öğrencilerin projelerinin yalıtım ve doğa kirliliğini önleyici olmasından dolayı birçok soruna çözüm oluşturduğunu vurgulayan uzmanlar, Nuh Çimento AR-GE Labaratuarının kapılarını öğrencilere açtılar ve projeleri için çeşitli testler gerçekleştirmelerine olanak sağlayarak desteklerini esirgemediler.

Araştırmalarına ve projelerini geliştirmeye devam eden Legoların Efendileri kısa zamanda değerlendirme için tekrar Nuh Çimentoya davet edilecekler.

Yeditepe Üniversitesinde gerçekleşen 16.Sezon Fırst Lego League Yerel Turnuvasında 3 ayrı ödül alan Legoların Efendileri, Fuar İzmir’de gerçekleşecek 16.Sezon Fırst Lego League Ulusal Turnuva için sıkı çalışmalara devam ediyor. Ödüllerinden biri Global İnnavation Award Aday Adaylığı olan Takım, bu başlık altında projelerini Amerika’da sunma şansı yakalamak için Fuar İzmir’de ayrıca bir sunum gerçekleştirerek projelerini tanıtacaklar.

Takım, Fuar İzmir’de sunumlarının değerlendirilmesinin ardından Amerika’da sunum yapmayı hedefliyor.

25 Şubat 2020 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar, belediye başkanlarından memnun musunuz?