Sakarya Sağlık Müdürlüğü’nde neler oluyor?

Sakarya Sağlık İl Müdürlüğü’nde zaman zaman yaşanan sorunlar yumağına bir yenisi daha eklendi. Basından Sorumlu Uzman Ünzile Özçelik görevinden ayrıldı.

Büyütmek için resme tıklayın

Sakarya Sağlık açısından talihsiz bir şehir. Hastanelerdeki sorunlar yumağının il müdürlüğüne de sıçradığı ifade ediliyor.

Sakarya’nın şanssızlığı

Sağlık konusunda Sakarya bölgenin en talihsiz illeri arasında gösteriliyor. Her gün hastanelerde yaşanan sorunlar, hasta yoğunlukları, soruna odaklı çalışılmanın bedelini şehir ödüyor.

Tüm bu hastane ve sağlık sorunlarının yanı sıra bir de Sakarya Sağlık İl Müdürlüğü’nde yaşanan bazı tatsız olaylar kimi görevlilerin istifalarıyla sonlanıyor.

Ünzile Özçelik istifa etti

Sakarya Sağlık İl Müdürü göreve başladığı günde atamış olduğu ve tüm iletişim ve basın konusunda müdürlüğün beyni olarak adlandırılan Uzman Basın Şube Müdürü Ünzile Özçelik sürpriz bir şekilde görevinden istifa etti.

Kim bunlar?

Diğer yandan Sakarya Sağlık İl Müdürlüğü’nde müdüre yakınlığı ile tanınan bazı isimlerin iş yapmak yerine sürekli kurum içinde olup biteni dillendirmeleri ciddi rahatsızlıklara neden oluyor.

Sakarya’nın en önemli sorunlarından biri sağlık. Sağlık camiasının gece gündüz bu sorunları çözmek için çalışma yapması beklenirken, kurum içinde bazı kişilerin sadece olan biteni birilerine iletmesi ciddi rahatsızlıklara neden oluyor.

En kötü iller arasında

Sakarya’da acillik olan sağlık sorunlarının bir an önce çözüme kavuşturulması için tüm şehir yetkilileri göreve davet ederken, birilerinin camia içinde farklı işlerle ilgileniyor olduğu söylemleri, huzursuzluğun daha da tırmanmasına ön ayak oluyor.

Acilen huzursuzluğa neden olan kişi ve kişilerin kurum içinden ayıklanması beklenirken yetkililerin konuya duyarsız kalmaları, sağlık sorunlarına ne denli önem verildiğinin açık ifadesi olarak gözler önüne seriliyor.

25 Şubat 2020 Sakarya/ Adapazari- Sağlık


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

26

Çarşı54 - inşallah bilgi ve tecrübesine daha yaraşır bir yerde çalışır bundan sonra, daha iyi yerlere basın danışmanlığı yapsın gitsinde.

Yanıtla . 4Beğen . 2Beğenme 27 Şubat 23:00
24

Hüseyin Göçer - Benim tıbbi sekreter lik belgem var her türlü hizmete hazır olduğumu bildirmek isterim

Yanıtla . 2Beğen . 3Beğenme 27 Şubat 12:59
20

5454 - Yola çıktıklarınızı yolda bulduklarınıza değişirseniz (yani harcarsanız) onuru gururu olan kişi ne paraya ne makama bakmadan istifasını vermiş demek ki. EEE buda kul hakkı olmuyor mu ?

Şimdi bu yazıya göre istifa etmesinin alt yapısını hazırlayanlar var görünüyor. Bu kişilerle eğer çok çok büyük bir sorun yoksa istifasını kabul edenler veya ettirenler vicdanen rahat mı? derim dışarıdan bir okuyucu olarak.

Yanıtla . 9Beğen . 3Beğenme 27 Şubat 09:03
18

Orman Çalışanı - Ülkemizde her kurumda siyaset vardı ve olmayada devam ediyor ama şu gerçek ki AKP döneminde çok fazla siyaset oluyor işin ehli donanımlı kişiler yerine siyasete bulaşmış kişiler daha çok göreve gelince maalesef sıkıntı oluyor. Orman Bakanlığı bu siyasetin tam içinde TOÇ BİR-SEN e yakınan göreve gelmen ve atama alman kolaydır. Sonra da işin ehli kişileri küstürürsün ve onlarda gururuyla istifa ederler.

Yanıtla . 11Beğen . 3Beğenme 27 Şubat 07:40
22

Ak Parti - @Galip 17 nolu yoruma cevabı: Nasıl yani efe kod adlı yorumlara bak anlarsın kim oldugun hemşerilerini kritik hangi konumlara yerleştirmiş

Yanıtla . 3Beğen . 2Beğenme 27 Şubat 11:24
11

Cemalettin Yi̇ği̇t - O kadın cağızın istifa etmesinin yegane sebebi, İl Sağlık müdürlüğü çalışanlarının Adaletsiz ve Acil liğin işleyişinin haksızlık görevi ni icra etmeme vs vs. Gibi. Sebeplerden doğan yığılma ve şikayetlerden doğan. Meseleleri işi gereyi haber yapması olduğu için. Kesin baskı yapılmıştır , şunu da bilsinler ki sağlığın içinde de siyaset olursa yani. Sağlık. Siyasetle yönetilirse bütün. Her hastanın tanıdığı bir çalışan, doktor vs mi olması gerekir. Önce bu Adaletsizlik düzeltilmeli

Yanıtla . 6Beğen . 3Beğenme 26 Şubat 18:16
19

Halk - @Cemalettin Yi̇ği̇t 11 nolu yoruma cevabı: Ya birde Türkçe yazabilseydin kardeş biz de anlardık yazmak istediklerini....

Yanıtla . 0Beğen . 3Beğenme 27 Şubat 07:56
10

Pasaklı - Sürekli ilgisizlik var. Yoğun olması beni ilgilendirmiyor. O zaman ona göre doktor atamalarını yapacaklar. Ben sürekli özele gidip ücret ödemek zorunda mıyım? Sağlık konusunda ciddi sorunlar yaşıyoruz

Yanıtla . 6Beğen . 2Beğenme 26 Şubat 17:51
09

Erhan Kaplan - Adapazarı nda büyük sağlık sıkıntısı var ,kadroyu tamamen değiştirin

Yanıtla . 8Beğen . 1Beğenme 26 Şubat 17:15
12

sefer eserin - @Erhan Kaplan 09 nolu yoruma cevabı: tamamen katılıyorum bu görüşünüze

Yanıtla . 3Beğen . 1Beğenme 26 Şubat 18:23
08

Ali Dayı - Sakarya birinci sırada Türkiye genelinde heyhat Hendek de Sakarya da birinci sırada

Yanıtla . 2Beğen . 3Beğenme 26 Şubat 15:03
07

Mustafa Gündüz - Sakarya Eğitim araştırma süper çalışıyor ilgi alaka 10 numara gastro cerrahi genel cerrahi ortopedi ve jinekoloji hocaları arkadaş gibi alakadar oluyorlar Allah hepsinden razı olsun Doç.Dr Mehmet AZİRET prof. DR. ARİF SERHAN CEVRİOĞLU PROF. DR. MEHMET TÜRKER SAKARYA İÇİN BÜYÜK ŞANS HEPSİNE MÜTEŞEKKİRİZ İSIMLERİNİ YAZMAYA SAYFA YETMEZ KIYMETİNİ BİLELİM HEPSİNE AYRI AYRI TEŞEKKÜR EDİYORUM VAROLSUNLAR ALLAH DERMAN VERSİN MESAİ GÖZETMEDEN ÇALIŞIYORLAR

Yanıtla . 7Beğen . 8Beğenme 26 Şubat 14:20
06

Murat - sağlık müdürlüğü bu kadının ne çok işe yaradığını gidince anlar, yakındır.

Yanıtla . 9Beğen . 4Beğenme 26 Şubat 10:43
13

sefer eserin - @Murat 06 nolu yoruma cevabı: bunlar ne zaman gidecek çiğdem hanım

Yanıtla . 5Beğen . 1Beğenme 26 Şubat 18:25
05

Medya - Cesur yürek, adam gibi kadın. Çok yorduk zaman zaman telefonla Müdürlükle ilgili her şeyi ona sorduk usanmadan her saat açtı telefonlarımızı iyi niyetliydi.

Yanıtla . 7Beğen . 2Beğenme 26 Şubat 10:33
14

sefer eserin - @Medya 05 nolu yoruma cevabı: efe onun yerine çoktan birini bulmuştur zaten adam alıyor veriyor yol almış müdüründen

Yanıtla . 4Beğen . 1Beğenme 26 Şubat 18:27
04

Doğrucu Davut - Basına karşı uyumlu ılımlı birisiydi. gözden çıkarılması hata

Yanıtla . 8Beğen . 2Beğenme 26 Şubat 10:27
03

Sağlik Olsun - Bu durumların ortadan kalkması ve yaşanan sıkıntıların bitmesi için biran önce Ayhan Sefer Üstünün desteğiyle il sağlık müdürü olan Aziz Ögütlü görevden alınmalıdır.

Yanıtla . 18Beğen . 3Beğenme 25 Şubat 14:15
15

sefer eserin - @Sağlik Olsun 03 nolu yoruma cevabı: süper bir yorum katılıyorum adam hdp kongresine gitmiş ayıp ayıp utan biraz

Yanıtla . 3Beğen . 2Beğenme 26 Şubat 18:28
02

5443 - Demek ki neymiş Müdür göreve başladığı gün KENDİ ATADIĞI insanı KOLTUKTA KALABİLMEK ADINA kendine SİPARİŞ edilen isimlere değişiyormuş. Gerçi kimleri harcamadı ki. Biricik efesi artık çok daha rahat at koşturur koridorlarda.

Yanıtla . 14Beğen . 3Beğenme 25 Şubat 12:47
01

Ak Parti - İdareyi çok güzel tarif etmişsiniz elinize saflık efe orada oldugu sürece saflık müdürlüğü huzur bulmaz yalaka iki yüzlüler sakaryaya hayırlı olsun Sakarya'daki siyasetçilerdir müdürlüğün bu hale gelmesinin sebebi özellikle bir belediye başkanı süleymancı olan 2 de vekil alkışlar size

Yanıtla . 9Beğen . 2Beğenme 25 Şubat 11:57


Anket Sakaryalılar, belediye başkanlarından memnun musunuz?