CHP Sakarya sessizliğini bozdu: Geri adım yok!

CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, sessizliği bozarak AK Parti İl Başkanı Yunus Tever ve AK Partili siyasetçilere veryansın etti. Keleş açıklamasına, "AKP İl Başkanı ve AKP yetkililerinin CHP milletvekilimiz Engin Özkoç’a karşı yürütmeye çalıştığı linç kampanyasına cevabıdır." sözleriyle başladı.

Büyütmek için resme tıklayın

15 Şubat'ta Atatürk Spor Salonu'nda gerçekleşen CHP Sakarya İl Kongresinde İl Başkanlığına seçilen Ecevit Keleş, CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç'un Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında suç duyurusunda bulunulması ve kötü yorumların yapılmasının ardından sessizliğini bozan, sert ifadeler içeren bir açıklamada bulundu.

Sözlerini tekrarladı

CHP'li Özkoç'un, Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında yaptığı açıklamaları her yönüyle tam ve eksiksiz bulan CHP Sakarya İl Başkanı Keleş," AKP il başkanı ve diğer AKP’li siyasetçilerin içi boş tehditlerini basın organlarından okuyoruz. Açıkça belirtmek isteriz ki bu ucuz tehditler ne vekilimiz Engin Özkoç’u nede CHP Sakarya örgütü üyelerini inandıkları doğruları söylemekten geri bırakamaz.

Üyesinden yöneticisine, başkanından milletvekiline CHP Sakarya İl Örgütü tek vücuttur. Hiçbir ferdini bir başka şahıs kurum ve zümrenin boş tehditleri karşısında yalnız bırakmayacaktır. Tamda milletvekilimiz sayın Engin Özkoç’un belirttiği gibi AKP döneminde ülkemiz hem maneviyat hem de maddi olarak bir çöküş içine girmiş, toplumumuzun tüm manevi ve milli değerleri bir enkaza dönüşmüştür." şeklinde konuştu.

Vekilimizin arkasındayız

Açıklamarını sürdüren Keleş, "FETÖ devletin tüm kadrolarını AKP marifetiyle ele geçirmiş, bürokraside kendine biat edilmeden yaprak kımıldayamaz güce                       “ Ne istediler de vermedik ? ” diyen , kendini FETÖ Kumpaslarının savcısı ilan eden genel başkanınız sayesinde ulaşmıştır. Tüm Türkiye’nin gözleri önünde yaşanan cemaat AKP aşkını, karasevdasını başını kuma gömen deve kuşumisali görmezden gelmeye çalışsanız da aslında gerçeği siz de biliyorsunuz.

Ne sizin, ne de genel başkanınızın tehditleri hiçbir Cumhuriyet Halk Partiliyi inandıklarını söylemekten geri bırakmaz. 30 yılda Cumhurbaşkanına hakaretten açılan davanın 13 katını üç yılda açan genel başkanınız ve sizler gidici olduğunuz gerçeğini örtemeyeceksiniz. Koltuğunuzu korumak için kurmaya çalıştığınız korku imparatorluğu bize vız gelir.                       

Son söz olarak Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya İl ve İlçe başkanlıkları milletvekilimizin açıklamalarının arkasındadır."  ifadelerine yer verdi.

18 Şubat 2020 Sakarya- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar, belediye başkanlarından memnun musunuz?