SASKİ’deki görev değişiklikleri gündem oldu

SASKİ Genel Müdür Vekili İlyas Demirci’nin göreve gelmesinin ardından başlayan görev değişiklikleri farklı yorumlara neden oluyor.

Naci İris beklemede

SASKİ eski Genel Müdür Yardımcısı olan Naci İris, eski Genel Müdür Rüstem Keleş ile yaşadığı sorunlar üzerine görevden alınarak uzman kadrosuna verilmişti.

Ardından Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce tarafından SASKİ Teftiş Kurulu Başkanlığı görevine atanan İris, bu görevi sonrası yine Genel Müdür Keleş tarafından görevden alınmıştı.

Tüm bu gelişmeler sonrasında açtığı idari dava sonrasında aklanan İris'in kurumda yeni bir görev bekleyişi sürüyor.

Mücahit Yıldız

SASKİ Abone İşleri Daire Başkanı olan Mücahit Yıldız bu görevi sonrasında aynı kurumda Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirildi.

Yıldız’ın bu göreve getirilmesi SASKİ çalışanları tarafından memnunluk yarattı. Engin bilgi ve tecrübeye sahip olduğu ifade edilen Mücahit Yıldız uzun yıllardan buyana SASKİ’de çeşitli birimlerde görev yaptı.

Yıldız geçmişte İSKİ’de(İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi) de görevde bulunmuştu.

Recep Ören

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nde uzun yıllar en önemli birimlerden olan Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı görevinde bulunan Recep Ören yaklaşık bir ay önce SASKİ’de görevlendirildi.

SASKİ’de yeni kurulan Tesisler Daire Başkanlığı görevine atanan Recep Ören’in bu yeni görevindeki performansı merakla bekleniyor.

Ören’in Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nde önemli bir görev sonrası SASKİ’ye atanması da farklı yorumlara neden oldu.

Recep Kılıç

Recep Kılıç 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri sonrası Sakarya Üniversitesi’nden SASKİ’ye Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştı.

Büyük ümitlerle SASKİ’ye getirilen Recep Kılıç’ın şimdilerde tüm yetkilerinin alındığı konuşuluyor.

Gerek SASKİ, gerekse kamuoyunda SASKİ Genel Müdür Yardımcısı Recep Kılıç’ın yetkilerinin neden ve niye alındığı merak konusu.

17 Şubat 2020 Sakarya/ Adapazari- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Diyen Biri - Recep Ören vede Recep Kilic olayını Ekrem Yüce Sakarya Halkına zor izah eder. Öreni sırf Geyve li hemşerisi diye takdir hakkını kullanarak adil olmadığı yönündeki şupheleri artırdı. Recep Kılıç olayında ise Ekrem Yüce nin diyebileceği çok bir şey yok. Ekrem Yüce klasiği. Yola çıktıklarını herzaman harcayan kişi olarak akıllarda iz bıraktı. Naci İris in dürüst bir kişilik olduğunu aslında Ekrem de bilir. Ancak Rüstem Keleş korkusundan Naci İris konusunda doğru hamleyi bir türlü yapamıyor. Genel Müdür Muavini yerinde duruyor.İrbaam Bal a dokunsunlar göreyim. Kim sessiz kim garipse güçleri onlara yetiyor.

Yanıtla . 3Beğen . 1Beğenme 21 Şubat 03:12


Anket Sakaryalılar, belediye başkanlarından memnun musunuz?