Adapazarı’nda bakkal defterini alan hayırsever bakın kimmiş

Türkiye'nin dört bir yanında en son da Sakarya’da Dağdibi Mahallesi’nde ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardımda bulunan ''Robin Hood'' lakaplı hayırsever, Haluk Levent'in isteği üzerine kimliğini açıkladı.

Haber albümü için resme tıklayın

Birçok gecekondu bölgesinde yoksul ailelerin bakkal borçlarını kapatan ve çok sayıda yardımda bulunan gizemli hayırseverin kimliğinin ortaya çıktığı iddia edildi.

Marketten 21.400 liralık veresiye defterini almıştı

Sakarya İli Adapazarı ilçesi Dağdibi Mahallesi’nde yaklaşık 15 gün önce bir markete giderek burada  21.400 Liralık veresiye defterini alarak kayıplara karışan gizemli vatandaş ortaya çıktı.

Yapılan yardımlar örnek olsun

Robin Hood olarak anılan ve Ahbap Derneği ile birlikte çalışınca ismini açıklamaya karar verdiğini söyleyen iş insanı Erdoğan Uludağ, "Yapılan yardımlar örnek alınsın diye kimliğimi açıklıyorum" dedi.

Robin Hood benzetmesi

Türkiye geçtiğimiz yıldan bu yana dikkat çeken gizemli bir hayırseveri konuşuyor. İstanbul'da Hasköy, Şahintepesi ve Tuzla Mimar Sinan mahallelerindeki gecekondularda oturan dar gelirli ailelere içerisinde bin TL bulunan zarfları dağıtan yardımsever için Robin Hood benzetmesi yapıldı.

Kimliğini açıkladı

İstanbul ve çevresinde çok sayıda bölgede ortaya çıkan gizemli kişi, birçok mahallelinin bakkal borcunu üst üste kapatınca gündemden hiç düşmedi.

İstanbul dışında Kocaeli , Trabzon ve en son Sakarya'da da ortaya çıkan gizemli hayırseverin kim olduğu tartışmaları sürerken, bu kişinin kimliğinin ortaya çıktığı ileri sürüldü.

Haluk Levent istedi O’da açıkladı

Yapılan yardımların örnek alınması için ismini açıkladığını söyleyen ve İstanbul'da tekstil sektöründe faaliyet gösteren İş Adamı  Erdoğan Uludağ, aynı zamanda Haluk Levent'in kurucusu olduğu Ahbap Derneği ile de birlikte çalıştığını açıkladı.

Borç defterlerindeki hesaplarını kapattığı bakkallarla, borçlarını ödediği ailelerin kendisini gerçek ismiyle tanımadığını söyleyen Uludağ, Sanatçı Haluk Levent ve Ahbap Platformu ile tanıştıktan sonra ismini açıklamaya karar verdiğini söyledi.

Başka yardımseverler de var

DW Türkçe'ye düşüncelerini açıklayan hayırsever  Uludağ, "Yaptığım yardımlar iki yıl öncesine kadar bende saklıydı. Ancak Haluk Levent ile tanıştıktan sonra kendisi bana 'Bir dakika bu böyle olmaz. Sen bunu saklarsan insanlar seni örnek alamaz. Gençler seni rol modeli alamazlar' dedi.

Şu ana kadar ne kadar yardımda bulunduğunu bilmediğini de söyleyen Uludağ, başka Robin Hood'ların da olduğunu dile getirdi.

Olmadığını açıkladı

Sanatçı Haluk Levent haberlerin ardından sosyal medya hesabı üzerinden, "Böyle bir şey yok! Sevgili Erdoğan kardeşimiz de bir hayırsever ve o da zaten Robin Hood olmadığını söyledi.. Ben ise Robin Hood’u tanıyorum.. O isterse ismini açıklarım ama istemiyor.. " şeklinde bir açıklama yaptı.
 

Kaynak:Haber3

14 Şubat 2020 Sakarya/ Adapazari- Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar, belediye başkanlarından memnun musunuz?