Sakarya Medar'da Diyabet Seminerleri

Özel Medar Hastanesi Sakarya’da gerçekleştirilen Diyabet Seminerleri Ocak ayında da devam etti.

Haber albümü için resme tıklayın

OCAK AYI SEMİNERİ

Özel Medar Hastanesi Sakarya, ilk olarak Aralık ayında başlattığı ve her ay gerçekleştirilecek olan Diyabet Seminerleri ile vatandaşları bilgilendiriyor. Diyabet hastalarını Özel Medar Hastanesi Sakarya’da ağırlayarak Dahiliye, Kardiyoloji, Nöroloji, Üroloji, Ortopedi ve Travmatoloji, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Diyetisyen ve Psikolog sunumları ile bilgilendirme yapılıyor.

DİYABET BİLGİLENDİRMESİ

Gerçekleştirilen son seminerde Tip 1 ve Tip 2 Diyabet Tedavisi, İnsülin Direnci ve Diyabette Beslenme Düzeninden bahsedildi. Bundan sonraki seminerlerde ise Diyabetik Ayak, Cinsel Sorunlar, Diyabetli Hastalarda Beslenme, Psikolojik Durum, Diyabetli Hastaya Yaklaşım ve Diyabetin Sebep Olduğu Hastalıklar hakkında bilgilendirmelerde bulunulacak. Seminerde ayrıca katılım sağlayan vatandaşların diyabet hemşiresi tarafından açlık ve tokluk kan şekerlerinin ölçümünü yaparak düzenli aralıklarla takip ediliyor. Özel Medar Hastanesi Sakarya’dan konu ile ilgili yapılan açıklamada ise, “Her ayın 25'inde düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz seminerlerimize tüm halkımız davetlidir” ifadeleri kullanıldı.

13 Şubat 2020 Sakarya/ Serdivan- Sağlık


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar, belediye başkanlarından memnun musunuz?