Medar Hastanesi ağrılara şifa oluyor

Özel Medar Hastanesi Sakarya Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı Uzm. Dr. Hilal Alcal Doğan, Algoloji Polikliniği hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Büyütmek için resme tıklayın

ALGOLOJİ POLİKLİNİĞİ

Özel Medar Hastanesi Sakarya’da bulunan Ağrı Polikliniği yada bilimsel adı ile Algoloji hakkında bilgilendirmelerde bulunan Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı Uzm. Dr. Hilal Alcal Doğan, Algoloji’nin türlü kronik ağrının yanı sıra, sebebi bulunmayan şiddetli ağrıların tanı ve tedavisiyle uğraşan bir bilim dalı olduğunu ifade etti. Uzm. Dr. Hilal Alcal Doğan, “Genellikle kanser ağrıları nevraljiler kas, iskelet sistemi ağrılar, nedeni belirlenemeyen ağrılar bu bölümde tedavi edilmektedir. Ağrı kişisel bir deneyimdir ve kişiselleştirilmiş tedavi yaklaşımları gerektirir. Ayrıntılı muayene sonrasında ağrı uzmanı tarafından hasta için en uygun tedavi seçenekleri belirlenmektedir” dedi.

UYGULANAN TEDAVİLER

Özel Medar Hastanesi Sakarya Ağrı bölümünde kronik ağrı tedavisinde medikal ve girişimsel tedavi yöntemlerinin kullanıldığını aktaran Uzm. Dr. Hilal Alcal Doğan son olarak şunları kaydetti: “Epidural enjeksiyon Faset enjeksiyonu, tetik nokta enjeksiyonu, İntraforaminal ve transforaminal enjeksiyon disk içi enjeksiyonlar başta olmak üzere bel, sırt, boyun, diz bölgelerinde uygulanan girişimsel ağrı yöntemlerini kullanmaktayız. Ağrı Polikliniğimizde Eklem ve Baş ağrısı, Kanser ağrıları, Nevraljiler, Kas ve İskelet Sistemi Ağrıları, Boyun Ağrıları, Omuz-Kol Ağrıları, Sırt Ağrıları, Bel-Bacak Ağrıları, Damar Tıkanıklığına bağlı Ağrılar ve Hacamat uygulamaları gerçekleştirilmektedir.”

11 Şubat 2020 Sakarya/ Serdivan- Sağlık


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar, belediye başkanlarından memnun musunuz?