Eski partililerinden Başkan Övün’e ağır eleştiriler

Saadet Partisi’nden seçilerek AK Parti saflarına geçen Pamukova Belediye Başkanı Güven Öğün ile ilgili sular durulmuyor.

31 Mart 2019 Mahalli Seçimlerinde, kendisine yapılan ağır eleştiri ve hakaretlerin yanı sıra eski Başkan Cevat Keser’in bazı siyasi itiraflarına maruz kalan ama yine de seçimi kazanan Pamukova Belediye Başkanı Güven Öğün’ün AK Parti’ye geçişi ile ilgili söylemlerin ardı arkası kesilmiyor.

İhanet etti

Saadet Partisi SP’ne gönül verenlerin ağır eleştirilerine maruz kalan, Pamukova Belediye Başkanı Güven Öğün ile ilgili söylemler yenilir yutulur gibi değil.

Partililerden bazıları;”Yenilir yutulur gibi değil. Başkan Öğün masum, temiz pırıl pırıl kişiliğe sahip arkadaşımız idi. El birliği, güç birliği yaptık. Pamukova’yı karış karış gezdik. Kapı kapı hakkımızda yapılan çirkin iftiraların asılsız olduğunu anlattık. Dürüst ve adaletli bir yönetim için başkanlığa talip olduğumuzu ifade ettik” dediler.

Pamukova’nın dürüst ve masum seçmenine ihanet edildiğine vurgu yapan SP’liler;”O insanlar Başkan Öğün’ün masum yüzlü, ve iftiraya kurban olduğu için. Davasını satmayacağı için oy verdiler. Ama O ne yaptı? Davasına ihanet etti” dediler.

O kolay yolu seçti

Diğer yandan SP’lilerden bazıları;”Eğer seni Ak Partililer çalıştırmıyor ise, adam gibi çıkar bunu tüm partililer ve kamuoyu ile paylaşırdın. Biz seçim öncesi olduğu gibi şimdi de Başkan Öğün’ün yanında yer alırdık. Tüm bu açıklamalarına rağmen yine de baskı ve zülma maruz kalıyor ise, partililer ile görüşerek gereğini yapar istifa ederdi. Ama o kolay yolu seçti.

Rozet takacaklardı

Partililer;”Başkan Öğün’ün AK Parti’ye geçişi ile ilgili AK Parti Grup Toplantısı’nda Cumhurbaşkanı ve Parti Genel Başkanı Erdoğan’ın kendisine rozet takacağı ifade edildi. Ama henüz bir şey yapılmış değil. Sadece bazı milletvekilleriyle açılışlara katılıyor. Gerek Pamukova, gerekse Sakarya kamuoyu kendisinin bu geçişi ile ilgili eminiz güzel değerlendirmelerde bulunuyorlar!” diyerek yapılan hareketin kabul edilemez olduğunu dile getirdiler.

10 Şubat 2020 Sakarya/ Pamukova- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar, belediye başkanlarından memnun musunuz?