Feryal yakında kitapçılarda

Yazarımız Tülay Demircan Koyuncu’nun Feryal isimli kitabı tüm kitapçılarda satışa sunulacak.

“Sükut edip anlatamadığım arzu edip yaşayamadığım hayat” Feryal isimli kitabı için son hazırlıklar yapılıyor.

Yazarımız Tülay Demircan Koyuncu’nun ‘Feryal’ isimli kitabın içeriği şimdiden merak konusu.

 

Kitabın önsözü

İstanbul'un Kasımpaşa semtinin tanınmış, sevilen ve sayılan bir ailenin evladı olarak büyüyen Feryal'in gerçek yaşam öyküsüdür.

Çocuk yaşta evlenip, taa uzak diyarlarda çile ile yaşanmış ibretlik bir hayatı okuyacaksınız. Öyle bir hayat yaşanmış ki bir an olsun durupta:"Böyle bir hayat olamaz!"diyeceksiniz.

Bu kitabı bitirince, kendi hayatınızın ne kadar değerli olduğu ve yanı başınızdaki sevdiklerinizin sizi ne kadar sevip ve değer verdiğini anlayacaksınız.

Feryal, sizlerin içinizden biri. Belki de hayatına imrendiğiniz bir kadın... Gülen dudakların neler sakladığını bilmeden imrendiğiniz bir hayat belki de.

Kayınvalidesinin neden kendisine kötülükler yaptığını, anlayıp onu meleklere teslim edecek kadar mangal yürekli bir kadın. Eşinin tüm yanlışlarını hatalarını kapatıp, onu yücelten bir kadın...

Evlatları için mücadele veren, karşılıksız sevmeyi öğrenecek kadar imanlı ve ahlaklı bir kadın...

Gözyaşlarını geceleri seccadesine akıtıp, herkese yüregiyle dua eden bir abla, kardeş, manevi anne: Feryal.

Kadın her zaman güçlüdür. Çünkü annedir, eştir, evlattır...

Feryal, hayattan hiç bir zaman vazgeçmedi. Heryaşanmışlığı bir tecrübe bildi. Hep yoluna devam etti...

Bu kitabı yazmamdaki gayem, gençlerimize bir nebze örnek olmasıdır. Her şeyden yılgınlık gösteren ve mücadele etmeyen gençlerimizin, hayatta hiç bir zaman pes etmemek gerektiğini ve hayatın imtihanlar ile çevrili olduğunu; lakin sabır ve azimle dimdik ayakta kalmayı başarabileceklerine bir vesile olmak için kaleme alınmış bir gerçek hayatı okumalarını istedim.

Bu kitabın gelirini engelli çocuklarımıza aktararak onların da hayatlarına bir gülümseme katmak istedim.

Bu kitabı yazmam için başımın etini yiyen değerli kardeşim Yunus Güzel'e sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Bu acı dolu hayatı yaşayan kadına kitabım için bir isim aramaya başlamıştım. Gizemli bir ifade taşımalıydı ve yaşayan acıların kadınını yansıtmalıydı. İmdadıma yeğenim koşup yetişti ve ‘Feryal’olsun dedi. Feryal: Gözleri ışık saçan, güzel kız demek.

İsim annemiz İrem Naz Mamat’a teşekkürler.

İyi okumalar

Sevgilerimle

Tülay Demircan Koyuncu

08 Şubat 2020 Sakarya/ Adapazari- Medya


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar, belediye başkanlarından memnun musunuz?