Sakarya'da hasarlı okul krizi siyaseti hareketlendirdi

AK Parti Seçim İşlerimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali ihsan Yavuz bir süredir Sakarya’nın gündemini meşgul eden “Hasarlı okullara” ilişkin yapılan olumsuz yorumlar için "CHP algı oluşturuyor" dedi.

AK Parti Seçim İşlerimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali ihsan Yavuz yarın yapılacak teşkilat buluşmasında 'Hasarlı okullar' ile ilgili tüm konuları belgeleriyle kamuoyu ile paylaşmadan önce sosyal medya hesabı üzerinden konu ile ilgili yaptığı açıklamada CHP'ye tepki gösterdi. 

Algı oluşturuyorlar

Genel başkan Yardımcısı Yavuz CHP'ye sert tepki gösteren sosyal medya paylaşımında, “Sakarya'nın gündemini bir süredir  "Hasarlı Okullar" konusu meşgul etmektedir. İyi niyetli bir şekilde konuyu dair beklenti ve önerilerini kamuoyuyla paylaşanlara diyecek hiç bir sözümüz yok. Hatta göstermiş oldukları duyarlılığa teşekkür ederiz. Ancak özellikle CHP ve yandaşları, bilinçli bir şekilde konuyu manipüle etmektedir. Gerçeğin yerine akıl almaz bir şekilde yanlışı ve yalanı ikame etmeye çalışarak belli bir algının oluşması için gayret sarf etmektedirler. Biz CHP zihniyetini iyi biliyoruz. Her dakika bir şeyleri çarpıtmakla meşguller. Her çarpıtmalarına cevap vermeye kalkışsak iş yapacak bir dakikamız bile kalmaz. Ancak yine de ara ara Milletimizi bilgilendirmeyi bir vazife olarak görüyoruz. İşte o yüzden açıklamalarda bulunuyoruz. Yarın sabah, Reisoğlundaki teşkilat toplantımızda bir kez daha "Hasarlı Okullar" konusundaki gerçekleri belgeleriyle ortaya koyacağız. İşte o an, CHP'nin nasıl da çarpıtmacı ve kamuoyunu yanıltıcı bir zihniyetin kurumsallaşmış haline dönüştüğünü daha net bir şekilde görmüş olacağız .Yarın sabah; CHP zihniyeti ne yapar?, Hasarlı okullar konusunda neler yapıldı?, CHP'nin diline doladığı 21 okulla ilgili gerçek durum nedir? Bu ve benzeri soruları cevaplayacağız ki CHP'nin o çarpıtmacı şapkası düşsün ve gerçek tablo da daha belirgin bir şekilde gözüksün.” ifadelerine yer verdi.

08 Şubat 2020 Sakarya- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.



Anket Sakaryalılar, belediye başkanlarından memnun musunuz?