SAÜEAH Otoparkı şimdi yetersiz, Doğumevi açılınca ne olacak?

Sakarya Doğum ve Çocuk Hastanesi inşaatında sona yaklaşılıyor. Herkesin merak ettiği, Bugün SAÜEAH’a yetmeyen otopark, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi açıldığında kime yetecek?

+1
Haber albümü için resme tıklayın

Sakarya herkesimin bildiği gibi sağlık açısından ciddi sorunlarla karşı karşıya. Ancak tüm bunların yanı sıra sağlıkta ileriye dönük yapılan yatırımlar, gelecekle ilgili ümitlerin artışına neden oluyor.

SAÜEAH otoparkı yetersiz

Günden güne büyüyen ve yatak kapasitesi 700’ün üzerinde olan Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi her gün yüzlerce, hastayı ağırlıyor.

Gerek yataklı servisler gerekse poliklinik hizmetleri açısından çok yoğun olduğu bilinen SAÜEAH’nin otoparkı ise onca büyük alana rağmen yetersiz.

Doğum ve Çocuk Hastanesi

SAÜEAH’ne bağlı olarak hizmete açılması beklenen ve 230 yatak kapasiteli Sakarya Doğum ve Çocuk Hastanesi inşaatında da sona yaklşılıyor.

Hastanenin inşaatının birkaç aya kadar tamamlanarak, yaz ayı ortalarında hizmete açılması bekleniyor.

Otopark büyük sorun

Tüm bu gelişmelerin ışığında SAÜEAH’ne yetersiz gelen otopark, Sakarya Doğum ve Çocuk Hastanesi’nin faaliyete geçişiyle hasta ve ziyaretçilere yetersiz gelecek.

Yüzlerce aracı her gün bünyesinde barındıran SAÜEAH otoparkının yeni Doğum ve Çocuk Hastanesi açılışıyla ne denli hizmet vereceği herkesin malumu?

Yer altı otopark çareyi ama geçti

Milyonlarca liraya mal olan ve en son teknolojiyle gerçekleşen Sakarya Doğum ve çocuk Hastanesi inşaatına tüm bu otopark yetersizliğine çare olacak yer altı otoparkı yapılmamış olması talihsizlik olarak yorumlanıyor.

Yeni yapılan tüm hastanelerde yer altı otoparkının olmazsa olmaz olduğunu dile getiren sağlı camiası, birkaç ay sonra açılacak ve milyonlara mal olan böyle güzel bir hastaneye yer altı otoparkı yapılamamış olması Sakarya için çok büyük bir kayıp.

Hastanenin hizmete açılmasıyla önünde ayrılan otopark alanının kesinlikle yetersiz kalacağını dile getiren yetkililer bunun büyük vebal olacağını ifade ettiler.

Mevcut otoparklara yapılsın

Diğer yandan fırsatın kaçmadığını ifade eden camia, hastane altına otopark düşünülmemiş, bari mevcut otopark alanlarının iki kat otopark şeklinde düzenlenmesinin bölgeye yapılacak en faydalı iş olacağını dile getirdiler.

Sağlık camiasında iki katlı otoparkın yer altına yapılmasıyla bölgede otopark sorununun tümden kalkacağı görüşü hâkim.

07 Şubat 2020 Sakarya/ Adapazari- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

02

Murat - Çare mevcut otoparkın olduğu yere yer altı ve yer üstü katlı olarak acil otopark yapmaktır. Bu proje çok rahatlıkla yap işlet devret modeli ile yapılır.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 11 Şubat 15:05
01

Bıktıksizden - ne zaman akıllı bir hareket yapmışlar ki bu sefer yapacaklar buyuk sehırler de otoparklar en az 3 5 katlı bunlarda kat korkusu var yapamazlar

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 07 Şubat 21:30


Anket Sakaryalılar, belediye başkanlarından memnun musunuz?