DP'li Ergül: Afet toplanma alanları belirlenmedi

Demokrat Parti Sakarya İl Başkanı İsmail Ergül, Elazığ ve Malatya'da meydana gelen depremlerin ardından toplanma alanlarını gündeme getiren bir açıklama yaptı.

Demokrat Parti Sakarya İl Başkanı İsmail Ergül açıklaması şöyle;

" Elazığ depremin ardından ilimizdeki 17 okulun yıkılma kararı alınması geç kalınmış bir karar. Geçte olsa olası bir deprem olmadan can kaybımız olmadan böyle bir karar alınması bizi memnun etmiştir. Marmara depremi aradan 20 yıl geçmesine rağmen hasarlı olan kamu binalar ve diğer yüksek katlı binalarda olası bir depreme karşı risk taşımaktadır. Bu anlamda 17 okulun yıkılma kararın uygulanmasının bir benzerini hasarlı kamu binalar ve yüksek katlı binalar içinde yapılması gerekmektedir. Bunun için yerel yönetimlere ve hükümete büyük görev düşüyor. Şunu bilmeliyiz ki Deprem insanı öldürmez, binalar öldürür.

Olası bir depremde vatandaşların bir araya gelebilecekleri toplanma alanları belirlenmesi konusunda halen eksiklikler görülmektedir. İlimiz de maalesef toplanma alanları belirlenmediğini görüyoruz. Acilen depreme karşı tedbirimizi alıp, bu toplanma alanları belirlenip depreme karşı diğer hazırlıkların yapılmasını arzu ediyoruz."

03 Şubat 2020 Sakarya- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket AK PARTİ'DEN AYRILAN İSİMLERİN YENİ BİR PARTİ KURMASINI DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?