Erdoğan koltuğu Bakan Albayrak'a mı bırakıyor?

Ankara kulisleri Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan’ın ‘Cumhurbaşkanlığı’ ve ‘parti genel başkanlığı’ konusunda ayrıma gideceğinin konuşulduğu şu günlerde Damadı olan Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak’a AK Parti Genel Başkanlığı’nı bırakabileceği ifade ediliyor.

Aslında daha önceden beri sık sık kulislerde AK Parti Genel Başkanlığı’nı bırakacağı dillendirilen Erdoğan’ın, bu görevi Damadı olan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a devredebileceği ifade ediliyor.

Albayrak’ın Anadolu’ya yaptığı ziyaretlerin de AK Parti Genel Başkanlığı'na hazırlık olarak değerlendirildiği ifade ediliyor.

Bakan Albayrak’ın Anadolu turu bir hazırlık mı?

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın son haftalardaki Anadolu turu bu gelişmelerin doğru olduğu yorumlarına neden oluyor.

Bakan Berat Albayrak’ın partililer ve toplum tarafından kabulünü sağlamak için gezilerin organize edildiği ifade ediliyor.

Baraj yüzde 5’e mi çekilecek?

Diğer yandan bir başka senaryo da seçime 1.5 yıl kala barajın yüzde 7 ya da 5’e çekilmesi. Bunun da muhalefette olası bir geniş ittifakın önünü kesmek için yapılabileceği dile getiriliyor.

Kaynak:Gazete Duvar

03 Şubat 2020 Sakarya/ Adapazari- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket AK PARTİ'DEN AYRILAN İSİMLERİN YENİ BİR PARTİ KURMASINI DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?