Karapürçek 'e üvey evlat muamelesi

Sakarya’nın Akyazı’ya yakın sanayi tesislerinin olduğu Karapürçek ilçesinin gelişememesi ve mülki idari amirliğinin olduğu binaların bakım ve kullanışlı olmaması farklı yorumları da beraberinde getiriyor.

Sakarya’nın terk edilmiş ilçeleri arasında yer alan Karapürçek ilgisizlikten ötelenmiş izlenimi veriyor.

Sanayi bölgesi

Bünyesinde önemli sanayi kuruluşlarını barındıran Karapürçek’in gerek alt yapı, gerekse mülki idari amirliklerinin bulunduğu Kaymakamlık binalarının gelişigüzel oluşu ilçede yaşayanların tepkilerine neden oluyor.

Önemli sanayi devlerini bulunduğu ilçenin gereken önemi, hak ettiği değeri görmemesi üvey evlat muamelesine mi maruz kalıyor söylentilerini beraberinde getiriyor.

 

AK Parti'ye her dönem destek verildi

İlçeni bir türlü gelişemediğini ifade eden bölge insanı, iktidar partisine her dönem destek verildiğini ancak karşılığını bir türlü alamadıklarını dile getirerek;

“Kaymakamlık binası projesi kullanışlı değil. Burası çarşı merkez diyebilecek bir durum yok. İlçede yürüyecek kaldırım bile bulamazsınız bir parkı var oda ne kadar bakımlı olduğu tartışılır” denilmekte.

 

Başkan Yüce’nin ilgisi bekleniyor


Karapürçekliler;”Başkan Ekrem Yüce Karapürçek’i önemsemiyor mu? Eğer böyleyse bu küçük şirin ilçe yerinde saymaya devam edecek. İlçe gelişmeyince tabii ki birçok özel kurum ve bankalarda dolayısı ile buraya yatırım yapamıyor. Birçok ilçede hastane bulunurken Karapürçek’te ne yazık ki yok.  Karapürçek’i ya hak ettiği yere koyun, canlandırın yada ilçe olmaktan men edin” diyerek tepkilerini dile getiriyorlar.

 

Haber: Rahim Varol  

03 Şubat 2020 Sakarya/ Karapürçek- Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar, belediye başkanlarından memnun musunuz?