Bakanlık açıkladı: Yine at eti, Yine Sakarya!

Tarım ve Orman Bakanlığı içinde Sakarya’nın da yer aldığı bazı illerde vatandaşa domuz ve at eti yediren firmaları tespit ederek isimlerini tek tek açıkladı.

Haber albümü için resme tıklayın

Bakanlığın açıklaması;

Tarım ve Orman Bakanlığının yaptığı kontroller sonucunda sahip olduğu bilgileri, 5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanun’unun 31 inci maddesinin 6 ncı fıkrası uyarınca kamuoyunun bilgisine sunabileceği hükme bağlanmıştır.

 Ayrıca, 17 Aralık 2011 tarihli Gıda ve Yemin Resmi Kontrolüne Dair Yönetmeliğin 8 inci maddesi gereğince kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürecek şekilde bozulmuş, değiştirilmiş gıdaları üreten ve/veya satan firmanın adı, ürün adı, markası, parti ve/veya seri numarasının Bakanlık resmi internet sitesinde Bakanlıkça kamuoyunun bilgisine sunabileceği hükmü yer almaktadır.

Bu kapsamda, kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürecek şekilde bozulmuş, değiştirilmiş ürünlere ait bilgiler aşağıda yer almaktadır.

Kamuoyunun bilgisine sunulur.

 

İşte Sakarya'daki uyanıklar

Tarım Bakanlığı Sakarya'nın Serdivan ilçesinde hizmet veren Yüzet Et ve Et Ürünlerinde At Eti ve Akyazı'da Kartal Et ve Et Mamüllerinde Kanatlı Etin kullanıldığını tespit etti. 

Vatandaşa domuz ve at eti yediren firmaların teşhir edilmesi için Tarım Bakanlığı özel uğraş veriyor.

14 Ocak 2020 Sakarya- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

cevat - bakanlık bunları açıklıyor da ne oluyor. her açıklanan listede başka markalarla yine karşımızdalar.

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 15 Ocak 09:19


Anket Sakaryalılar, belediye başkanlarından memnun musunuz?
403 Erisim Engellendi

Error 403 Erisim Engellendi

Erisim Engellendi

Guru Meditation:

XID: 30051576


Varnish cache server