Toyota yönetimi Sakarya’nın talebini değerlendirecek

Her ay Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin bütçesinden kesintiye neden olan vergi için Sakarya heyeti Toyota Fabrikası Yönetimi ile görüştü. Görüşmede ne karar alındı? Sonuç ne oldu?

Büyütmek için resme tıklayın

Toyota Otomotiv Sanayi Başkan Yardımcısı Necdet Şentürk ve Mali İşler Genel Müdürü Cengiz Belgin'in ev sahipliğinde gerçekleşen toplantı yaklaşık bir saat sürdü.

Kimler katıldı?

Toyota’nın Arifiye’deki Fabrikası’nda gerçekleşen toplantıya Toyota Otomotiv Sanayi Başkan Yardımcısı Necdet Şentürk, Mali İşler Genel Müdürü Cengiz Belgin'in yanı sıra Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, AK Parti Seçim İşleri Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek ve AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever katılım sağladı.

Ne görüştüler?

Sakarya heyeti, Toyota heyetine her ay Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin ödemiş olduğu  10 Milyon liralık vergi ve KDV tutarının sıkıntıya yol açtığını dile getirerek, sorunun iki taraf arasında yapılacak görüşmeyle çözüme kavuşması gerektiğini dile getirdi.

Toyota heyeti adına ise Başkan Yardımcısı Necdet Şentürk, "Bizim ihracatımızdan dolayı yaşadığımız şehir Sakarya’nın bu şekilde mağdur olmasına gerçekten çok üzüldük. Çözüm için elimizden geleni yapmaya hazırız. Ancak takdir edersiniz ki, bizler konuyu Fabrika sahiplerine iletmekle yükümlüyüz. Onlara durumu iletip, alınacak karar sizlerle paylaşacağız" dedi.

Çözüm için gereken yapılıyor

Sakarya heyeti tüm verilerle gittiği Toyota Fabrikası’nda, Başkan Yardımcısı ve Mali İşler Genel Müdürüne ayrıntılarıyla Sakarya’nın kaybını anlattı.

Toyota heyeti de, kendilerine verilen doneler ile çalışma yaparak üst yönetime ileteceklerini ifade ettiler.

Sakarya heyetinin Toyota yönetimiyle yaptığı bu görüşmenin, önümüzdeki günlerde tekrarlanacağı ifade edilirken konunun Hazine Bakanı Berat Albayrak ile de paylaşılacağı ve çözüm için gerekenin yapılacağı dile getirildi.

14 Ocak 2020 Sakarya/ Arifiye- Dünya


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket AK PARTİ'DEN AYRILAN İSİMLERİN YENİ BİR PARTİ KURMASINI DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?