Adapazarı'nda Cihat Zafer izdihamı

Adapazarı Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında sevenleri ile buluşarak "Çarşılar Trenler Hatıralar" kitabını imzalayan Adapazarlı yazar Cihat Zafer, “Adapazarı'nın herkesi kucaklayan zengin kültürü ile büyüdüm. Çocukluğum, gençliğim, en güzel günlerim Adapazarı’nda geçti. Hocalarım ve ilk ustalarım Adapazarlıdır. Adapazarı vefadır. Hayat da, inanç da, aşk da vefadır. Vefası olmayan yazamaz. Vefasız olanın hafızası da yoktur. Kültür hafızadır.” dedi.

+6
Haber albümü için resme tıklayın

ADA Aşıkları Hep Buluşsun


Söyleşi ve imza gününün açılışında konuşan Başkan Mutlu Işıksu ise, “Adapazarlılık kavramının müşahhas örnekleri olan kıymetli yazar ve dostlarımızla bir arada olmaktan mutluyuz. ADA aşıkları hep buluşsun ki kadim şehrimizin geleceğe umudu güçlenerek sürsün. Sevgili Cihat Zafer'e teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.


Cihat Zafer Sevenleri İle Buluştu


Adapazarı Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri Kasım ayı programı kapsamında Adapazarlı yazar Cihat Zafer, söyleşi ve imza gününde okurları ve sevenleri ile buluştu. Adapazarı Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen buluşmaya, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Başkan Yardımcısı Fatih Çelikel, Abdullah Sönmez, Gazeteciler Birliği Başkanı Zeki Aydıntepe, Fahri Tuna, Hamdi Özarutan, Engin Gündoğar, Engin Arapoğlu, İbrahim Bulut, Şadi Tanış, Rahmi Sak, İsmail Aydın, Necmettin Şimşek, İsmail Akcan, Zuhal Erol, Serhat Demirel, Şebnem Şenlen Eriş, Aysun Meriç ve kitapseverler katıldı.


Yazmazsak Bizden Geriye Bir Şey Kalmaz


Adapazarı günleri, İstanbul ve Adapazarı tren yolculukları ile radyo ve televizyonculuk günleri, Münevver Ayaşlı, Hikmet Öğüt, Ali Cağaloğlu ile dostluklarını ve İstanbul  hatıralarını sevenleri ile paylaşan, Adapazarı sevdasını okuyucularına aktaran Zafer, “Adapazarlı olduğumu hiç unutmadım. Adapazarı'na olan sevdamı hiç saklamadım. Adapazarı, bizim şehrimiz ve biz bu şehri havasından, suyundan, ağacından, bulutundan, kokusundan tanırız. Şehrini sevmek kültürdür. Kültür para ile satın alınabilecek bir şey değildir. Adapazarı'nın zengin ve değerli bir kültürü vardır. Sait Faik de buralıdır. Faik Baysal da. Balkan Naci İslimyeli de buralıdır Nevzat Yıldırım da. Yazmak vefadır. Yazmazsak bizden geriye bir şey kalmaz. Selim Gündüzalp, Selahaddin Şimşek bizi yetiştirdi. Bu günü onlara borçluyuz.” şeklinde konuştu.


Biz Birlikte Adapazarı'yız


Hocası ve dostları olan şehrin sevilen isimleri Selim Gündüzalp, Dr. Sadık Canlı, Selahattin Şimşek, Mehmet Toplar ve arkadaşı Eczacı Engin Gündoğar ile olan anılarından da söz ettiği söyleşisini kandil duasıyla tamamlayan Cihat Zafer, “Biz birlikte Adapazarı'yız. Hep birlikte Adapazarlıyız. Bizleri buluşturan Adapazarı Belediye Başkanımız Mutlu Işıksu’ya ve Başkan Yardımcımız Fatih Çelikel'e teşekkür ediyoruz. Adapazarı’nı çok seviyoruz.” ifadelerini kullandı.


Kitabını İmzaladı


Yoğun bir ilgi ve katılımla sona eren söyleşi sonunda Cihat Zafer yeni yayımlanan "Çarşılar Trenler Hatıralar" kitabını dostlarına ve sevenlerine imzaladı.

10 Kasım 2019 Sakarya/ Adapazari- Medya


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket AK PARTİ'DEN AYRILAN İSİMLERİN YENİ BİR PARTİ KURMASINI DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?