AK Parti Sakarya İl Başkanlığı’nda şans kimden yana?

2020 Ocak ayı itibarıyla başlayacak AK Parti İlçe Başkanlığı seçimlerinin arkasından il başkanlığı seçimleri yapılacak. Sakarya’da şimdiden İl Başkanlığı için kulis faaliyetleri başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim sonrası aldığı karar gereğince ilçe ve il başkanlığı seçimleri üç değil,  iki yılda bir yapılacak.

Buna göre Türkiye genelinde olduğu gibi Sakarya’da da AK Parti İlçe ve İl Başkanlığı için çalışmalara başlandı.

Sabit Koordinatör gözetiminde

Seçimler AK parti Genel Merkezi tarafından belirlenen ‘Sabit Koordinatörler’ tarafından izlenecek, onların hazırlayacağı raporlar doğrultusunda gerçekleşecek.

Mevcut, ilçe ve il başkanlarının yeniden adaylık sürecini, yerlerine düşünülen aday adaylarını sorgulayacak, onlarla ilgili STK, temayül, partili ve milletvekillerinden bilgiler alınacak.

Adaylığı yeniden düşünen mevcut adayın yanında aday adayı 2 kişi daha yer alacak. Bu kişiler de Ankara’daki komisyonun oluru ile teke düşürülecek.

Herkesin gözü il başkanlığında

Sakarya’da partilerde heyecanlı bekleyiş olduğu biliniyor. Ancak Sakarya’da gelecek sürecin belirlenmesi ve taşların yerine oturması anlamında il başkanının önemi her zamanki gibi daha büyük.

Atama ile göreve gelen mevcut il başkanı Yunus Tever’in ilk günlerdeki heyecanını yendiği ve koltuğunu doldurduğu, milletvekilleri, belediye başkanları ile uyumlu çalışma içinde olduğu, hemen her programa katılarak kendini gösterdiği biliniyor.

Ancak Tever’e alternatif aday adaylarının varlığı şimdilerde siyasi kulislerde gündemde.

Atama ile geldi

AK Parti Sakarya mevcut İl Başkanı Yunus Tever ile bilindiği gibi 31 Mart yerel seçimlerinde İl Başkanı Fevzi Kılıç’ın belediye başkanı olmasının ardından boşalan koltuk için üç aday Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın karşısına çıkmıştı.

Yaklaşık 11 ay önce Aralık 2019’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın karşısına üç aday Mehmet Yılmaz, Yunus Tever ve Ravda Keçeoğlu çıkmıştı. 

Erdoğan üç aday ile yaptığı görüşme sonrasında kararını açıklarken, üç adayı karşısına almış, milletvekillerinin referansına rağmen, tercihinin Yunus Tever olduğunu açıklamıştı.

Tever’e rakip çıkar mı?

Zaman çok erken olmasına rağmen,  11 aylık Ak Parti Sakarya İl Başkanlığı görevini yürüten Yunus Tever’e yeni kongrede rakip çıkacak gibi görüyor.

Şimdilerde AK Parti kulislerinde FİSKOBİRLİK Genel Başkanı Lütfü Bayraktar’ın adından da söz ediliyor.

Diğer yandan, AK Parti Adapazarı eski İlçe Başkanı, Belediye ve Milletvekili aday adayı, halen Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin Başdanışmanı SASKİ Müşavirlerinden Mustafa Ak’ın da adı geçiyor.

09 Kasım 2019 Sakarya- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

05

Mahalle Başkanı - Bu Ak Recep Bey den başkasını tanımaz. Recep bey’in de O’nun da bu şehre ne yaptıkları ortada. Lütfen herkes durduğu yeri ve konumu bildin. Lütfen

Yanıtla . 1Beğen . 2Beğenme 09 Kasım 17:09
07

Karasu - @Kocaali 04 nolu yoruma cevabı: fındıkçı fındık alsın nereden çıkacak seçim işlerinden

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 10 Kasım 14:08
03

Sabri Kav - Yunus bey yanındaki iki ismi elsin (herkesin bildiği konuştuğu kişiler) yola devam eder.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 09 Kasım 16:58
08

Karasu - @Sabri Kav 03 nolu yoruma cevabı: ö.a. ve e.a. sülonun kriptoları mütevelli heyetten alıyorlar talimatları uyguluyorlar feto işbirlikçileri bunları göndermezsen başkanlığın gider demedi deme

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 10 Kasım 15:03
02

Kerema. - Yunus Tever iyi bir başkan kucaklayıcı. Aliihsan beyle de aradı iyi sanırımmdevamneder

Yanıtla . 1Beğen . 2Beğenme 09 Kasım 16:57
01

Ak Sevdalı - Mustafa AK ne ara bu işe soyundu Allahım Yrabbimm

Yanıtla . 1Beğen . 3Beğenme 09 Kasım 16:55
06

Sülün Ekrem - @Ak Sevdalı 01 nolu yoruma cevabı: Ne yapsın reklamın iyisi kötüsü olmaz bunun bilincinde ama ya tutarsa:))

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 10 Kasım 00:52


Anket AK PARTİ'DEN AYRILAN İSİMLERİN YENİ BİR PARTİ KURMASINI DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?