Yenikent ile SAÜEAH birleşmesine Bakanlık ne dedi?

Sakarya sağlık camiasındaki sıkıntı ve sorunların ardı arkası kesilmiyor. Yenikent Hastanesi’nin SAÜEAH bünyesine katılması camianın bir diğer konusu haline geldi.

Haber albümü için resme tıklayın

Sakarya İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü tarafından sağlık sorununa neşter vuracağı iddiasıyla gündeme taşınan Yenikent Hastanesi’nin SAÜEAH bünyesine katılması projesi son günlerin en popüler konuları arasında.

Yenikent Devlet Hastanesi balonu patladı mı?

Sakarya’da sağlık camiasında şaşkınlıkla karşılanan Yenikent Devlet Hastanesi’nin Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SAÜEAH) bünyesine katılacağı ile ilgili gelişmelerin merak edildiği ifade ediliyor.

Sakarya sağlık camiasında özellikle Sağlık Müdürlüğü’nde, Sağlık Bakanlığı’na iki hastanenin bütünleşmesi ile ilgili yapılan müracaatın fiyaskoyla sonuçlandığı konuşuluyor.

Endişeyle karşılanmıştı

Sakarya Yenikent Devlet Hastanesi’nin SAÜEAH bünyesine katılması Sağlık İl Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü tarafından her ne kadar isabetli bir karar olarak görülmüş olsa da, Sakarya sağlık camiası ve kamuoyunda bu düşüncenin endişelere mahal verdiği ifade ediliyordu.

Sağlık Bakanlığı ret mi etti?

Sakarya sağlık camiası tarafından hoş karşılanmayan bu girişimin, Sağlık Bakanlığı yetkilileri tarafından da pek uygun görülmediği ifade edilmekte.

Konuyla ilgili olarak Ankara’da Sağlık Bakanlığı’na yakın kaynaklardan elde edilen bilgilere göre Sağlık Bakanlığı'nın projeyi hatalı olduğu gerekçesiyle rafa kaldırdığı belirtiliyor.

Kamuoyu açıklama bekleniyor

Diğer yandan Sakarya il Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü’nün konuyla ilgili gerek Sakarya Kamuoyu’na, gerekse sağlık camiasına proje ile ilgili açıklama yapması ve gerekçelerini açıklaması bekleniyor.

08 Kasım 2019 Sakarya/ Adapazari- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

08

Garip - DAHA DÜN AKŞAM 3 HASTAYA YOPUN BSKIM İÇİN SEVK EDİKECEK HASTANE ARANIYORDU SAĞLIK HANİ GELİŞMİŞ İDİ. HE BIRDE ŞU VAR KORUCUKTA NEREDE İSE 2 YILDIR SEAH MĞDÜR YARDIMCI SININ ANNESİ YOGUN BAKIMDA YARIYOR GENCECİK HASTA LR İL DIŞI SEVK YAPILIYOR

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 10 Kasım 19:53
09

Madur - @Garip 08 nolu yoruma cevabı: Kaç üç kardeşim rezillik bu şehirde sağlık,en az on hasta oraya buraya gidiyor

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 11 Kasım 11:52
07

Davut Sefer Eseriniz - il saglık müdürlüğünü Yozgatlı yönetiyor Sakaryalımı zannediyorsunuz bakın bakalım kaç Sakaryalı var idarede 1 kişi gerisi toplama kaç sülocu var kaç feto dan işlem görmüş uzman olmuş imam hatipten cocugunu alıp feto okuluna veren darbeye kadarda almayan kim diş hastanesinde sorumlu olmuş bakın sonra ak parti niye oy kaybediyor diyorsunuz saglık yeterli anlamak için sağlık müdürlüğüne bakın anlarsınız

Yanıtla . 5Beğen . 3Beğenme 10 Kasım 15:12
05

Allah Görüyor - Bürokraside en yüksek maaşı alacaksınız ama hakkını vermeyeceksiniz. İnanacaksınız ama inancın gereğini yapmayacaksınız

Yanıtla . 4Beğen . 2Beğenme 09 Kasım 17:02
04

Sevim Zişa - ŞEHİR HASTANESİNİN YAPILACAĞI ALANDA KİMLERİN TAPULU YERLERŞ VAR LÜTFEN AÇIKLAMA YAPILSIN

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 09 Kasım 17:00
03

Liyakat - Ya ne açıklaması güldürmeyin bizi,iş sevmez o fırıldak sever :)))

Yanıtla . 3Beğen . 2Beğenme 09 Kasım 15:44
02

Sabri - ne kadar boş müdür bi tane istikrarlı hareketi yok.sırf orda kalayım die atmadığı takla söylemediği laf kalmadı herşeyi yapıyor ama sorsan o yapmadı.ama başka sefere o yaptı yalan dolan gerçekten karakterini göstermekte zorlanan birisi başkalarını taklit etmekten başka bir iş yapmadı herkese eyvallah ede ede 2 müdürlüğününde kendisini batırdı

Yanıtla . 4Beğen . 3Beğenme 09 Kasım 12:19
01

Çetesiniz - Ciddiye alınacak ne altyapı ne çalışma..Zaten fazlasını beklemezdik

Yanıtla . 5Beğen . 2Beğenme 09 Kasım 00:50


Anket AK PARTİ'DEN AYRILAN İSİMLERİN YENİ BİR PARTİ KURMASINI DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?