Sağlık-Sen Sakarya Şubesi il divan toplantısı düzenledi

Sakarya İl teşkilat toplantısı Genel Sekreter Durali Baki,Şube Yönetim Kurulu,denetleme kurulu,disiplin kurulu.ilçe ve işyeri temsilcileri,il Kadın kolları,Gençlik kolları ve Engelliler komisyonu Başkanlarının katılımı ile gerçekleşti.

Haber albümü için resme tıklayın

Açılış konuşmasını Sakarya Şube Başkanı Abdullah Sönmez yaptı;

Başkan Sönmez konuşmasında;

Sağlık Sen’imizin değerli Genel Sekreteri ilçe işyeri ve komisyon başkanlarına katılımlarından dolayı şube yönetim kurulumuz adına teşekkür ediyorum.İlimizde nüfüs artışı oranında sağlık çalışanı oranının artışı olmaması sağlık emekçilerinin iş yükünü katlamakta ve adaletsiz döner sermaye dağılımı mağduriyetleri beraberinde getirmektedir.Sağlık çalışanları asli vazifelerinin dışında görevlendirme yapılmaması ve ebe hemşire tütün denetimine son verilmelidir.Vazifesi olmadığı halde verilen görev neticesinde hukuki açıdan sağlık çalışanlarımız mağdur olmaktadır.Bu tür mağduriyetlerin takipçisi olmaya ve sağlık çalışanlarımızın yanında olmaya her zaman olduğu gibi devam edeceğiz.Toplantımızın hayırlara vesile olmasını Rabbimizden niyaz ediyorum" dedi.

Sağlık Sen Genel Sekreteri Durali Baki'de konuştu

Sağlık Sen Genel Sekreteri Baki konuşmasında;

"Sakarya şubemizin değerli şube başkanına,yönetim kuruluna ve tüm teşkilatımıza düzenlenen toplantı için teşekkür ediyorum.Değerli dava arkadaşlarım toplu sözleşme sürecinde taleplerimizin karşılık bulmadığı bir sözleşmeyi asla imzalamayacağız dedik ve imzalamadık.Birileri bunlar gidip imzalar göreceksiniz diyordu.. Sağlık Sen olarak ilkeli duruşumuzdan asla taviz vermedik.Teşkilatımızın üyelerimizin ve tüm sağlık çalışanlarımızın talepleri karşılık bulana kadar haklı mücadelemiz devam edecek." dedi.

Döner sermaye dönmüyor!

Baki konuşmasının devamında ise;

"Adaletsiz döner sermaye sistemi acilen değiştirlmelidir.Sağlık Bakanlığına hazırladığımız tüm çalışanları memnun edecek olan çalışmayı sunduk. Döner sermaye de olan adaletsiz dağılımdan sağlık çalışanlarımız büyük kayıplar yaşamaktadır.

Hizmetli kadrosunda bulunan arkadaşlarımızın beklediği görevde yükselme 2020 yılında yapılması planlanıyor hayırlı olsun" dedi.

Programında İl Kadın kolları Başkanı Kezban Gençali,Gençlik Kolları Başkanı Bülent Polat ve Engeliler Komisyonu Başkanı Mehmet Akif Özden’e Sağlık Sen Genel Sekreteri Durali Baki tarından görevleri tevdi edilerek başarılar diledi.

Abdullah Sönmez

Sağlık Sen Sakarya Şube Başkanı

08 Kasım 2019 Sakarya/ Adapazari- Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Sakaryalılar, belediye başkanlarından memnun musunuz?