Sakarya Sağlık Müdürlüğü’nün görev dağılımı camianın dilinde!

Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü 4 Kasım 2019’da yayınlanan yeni yönetim şemasında uzman ve şube müdürlerine verilen birimlere bakıldığında yaklaşık 13-14 uzmana aktif görev verildiği, diğerlerinin ise görev çizelgesinde yer almayışı farklı yorumlara neden oldu.

Haber albümü için resme tıklayın

Görevlendirme adil mi?

Sakarya İl Sağlık Yönetiminin, sözleşmeli başkanlar, başkan yardımcıları ve uzmanlardan oluştuğu biliniyor.

Sakarya sağlık camiası son yapılan uzmanlık ile ilgili görevlendirmelerin ne denli adil olduğu ile ilgili farklı yorumlar yapılmakta.

Uzmanların ücretleri

Sağlık Müdürlüğüne bağlı olarak görev yapan uzmanların aldıkları ücretler, sözleşmeli olmayanlara oranla bir hayli yüksek olduğu ifade ediliyor.

4 Kasım 2019'da yayınlanan yeni yönetim şemasında uzman ve şube müdürlerine verilen birimlere bakıldığında yaklaşık 13-14 uzmana görev verildiği çizelgede yer alırken, diğerlerinin görev çizelgesinde neden yer almadığı merak konusu.  

Uzmanların Devletten dolgun ücret aldıkları biliniyor.  

Bu görevlere gelmek isteyen birçok Sakaryalının olduğu bilinmesine rağmen, bazılarının çalışıp çalışmadığı, yada kimlerin peşinde koştuğu, ne iş yaptıkları, kimlere hizmet ettikleri, sağlık camiasında ciddi rahatsızlıklara sebebiyet verdiği belirtiliyor.

07 Kasım 2019 Sakarya/ Adapazari- Sağlık


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

18

Cin Ali - Yemedi demi, bir yere gelemeyen baboli ler dibine dibine vuruyor dedik. Sen de bunu yayınlayamadın dimi. Korkma raat ol, raat ol baboş.... Yayınla.... İftiraları yayınlayan bunu da yayınlasın....

Yanıtla . 1Beğen . 4Beğenme 10 Kasım 16:06
19

Çevirkazı - @Cin Ali 18 nolu yoruma cevabı: Sen komik adammışsın çırpınıyosun anladık da baboli bu kadar belli etme:)))

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 11 Kasım 01:38
15

Öz Sakarya54 - İt ürür kervan yürür demiş atalarımız

Anlayan anladı :))

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 09 Kasım 21:04
17

Liyakat - @Öz Sakarya54 15 nolu yoruma cevabı: Kervan yüklü yürür tabi:))))

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 09 Kasım 22:46
13

Geyve54 - pasif ,korkak ikli oynayan bi müdür sakaryaya yakışmıyor.kendisi yönetmiyor yakında çıkıp ben chp liyim demezse iyi.gerçekten herkese aynı lafları söyleyip kalayım derdinde

Yanıtla . 1Beğen . 4Beğenme 09 Kasım 16:02
05

Cin Ali - işini bilmeyen çavuşlar döner netgasteye mesaj yazar....

Yanıtla . 4Beğen . 6Beğenme 08 Kasım 16:47
14

Velakin - @Cin Ali 05 nolu yoruma cevabı: işini bilmeyen senin başkanınla müdürün korku var söyle korkmasınlar biraz dik dursunlar.herkese ayrı oynanmaz

Yanıtla . 2Beğen . 2Beğenme 09 Kasım 16:07
11

Zafer - @Cin Ali 05 nolu yoruma cevabı: Sen söyle yalaka nereye yazılsın

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 09 Kasım 11:02
04

Öz Sakarya54 - 1- Öncelikle bu haberi yaptıran altını çizerek söylüyorum sağlığın içinden arkadaşa söylüyorum uzman maaşları öyle dolgun falan değil normal bir sağlık memuru ile hemen hemen aynı artı acilde çalışan sağlık memurun maaşı daha fazla

2- Sakaryada sağlığın geçmişini de biliyoruz bugün sakarya diğer illerden sevk alıyor gözönüne alın lütfen

3- Pervasızca iftira atılan o başkan var ya sakaryalı olmayan usulsüz yapılan geçici görevlendirmeleri kestiği için, usulsüzce yapılan adam kayırmaları bitirdiği için, usulsüzce verilen ihaleleri kaldırdığı ve kimseye eyvallahı olmadığı için taşlanıyor.

4- İl Müdürü de adam gibi adam neden biliyor musunuz haktan hukuktan yana olduğu için, işi ehline bırakıp gelen tepkilere göğüs gerdiği için.

5- Bu haberi yaptıran eğer araç ile eve gidildiği poşet taşıttırıldığını belgeleyemiyorsa en büyük yalancı kendisidir.

Yüreğiniz yetiyorsa yayınlarsınız.

Yanıtla . 7Beğen . 5Beğenme 08 Kasım 16:40
10

Kurt - @Öz Sakarya54 04 nolu yoruma cevabı: ADINI @ÖZSAKARYALI yapıncamı ciddiye alınacaksın ismini müdürlükteki başkanların sakaryalı değilki sen olasın başkanların kalsın dua et yoksa senin işler patlıcak mesain gidecek .o usulsz görevlendirmeleri kesti dediğin başkanın bunun temel nedeni onunla çıktı bi kurtla kesildi şimdi tekrar başladı boş yere atıp tutma geldiğinen beri olan görevlendirmeler belli. kendisine bunu böyle yapalım denilince hayır benim dediğim gibi olacak deyip kağıdı eline alanda o .ona bu yüzü verenlerde aman biz oturalımda nede olsa bişey olmuyor diyenler.

Yanıtla . 2Beğen . 3Beğenme 09 Kasım 01:05
08

Kurt - @Öz Sakarya54 04 nolu yoruma cevabı: adın AHMET mi.?müdürün iyidir seni oraya aldırır cebin dolsun die göz yumar mesaine ama işlerin bozuldumu sendikacına sövdüğünü ve sendikanla aran bozuldumu dur ben onları alayım der ha sonra inkar eder amedim bi kurt gelir elinize v....r ağlatır paranızı kesilir düzeniniz bozulur.yalanla dolanla ifirayla iş yaparssın müdürün tabiki adam olacak.

adın ABDULLAH mı? sana sövenlere tabiki yüzlerine güleceksin ekmeğini yer söver ama aldırmıcan düzenin bozulur kulak arkası yapcan önemli olan sayı sen ona o sana allah ne verdiyse akarken doldurcan üyelerin sayısını.ver emrini onu alın bunu alın bunu koyun diye.

adın SERDAR mı? öyle kulaklarını kapamakla en yisini yapıyorsun sana başkanlık olsun daha ne önemlmi kaç defa başkanlığının değiştirildiği serdar sen ytırıma bak ,yok beceremedin sen başka işe bak biz hallederiz sen otur sen dur sessiz ol git siyasilere durumu başka anlat yeter saçlar düzgün ekiliyormu bi bak.

adın İBRAHİMMİ? ibrahim sen de yakın dirsek temesında dur personelleri yanına çağır alindeki telefonu göster herkesi doldur akşam evine gidince uzat ayaklarını al eline telefonunu pardon evde olmaz sıkıntı çıkar sana özellikle müdürlükte bu işlerle ilgilen.

adın DOĞAN mı? sen müdürlük dışında dur işe gelmesende olur aziz halleder diğerleri susar yoksa hepsinin düzeni bozulur.arasıra medyabara haber yaptır aziz arasıra haber olsun yeter.ama işin olmayıca al eline telefonu syasileri arıyorum diye saağdan soldan birini ara yerler nede olsa korkarlar.

adın SUAT mı? sende sendikacılık yap aslıda ben personeli düzgün yerlştiriyorum de görevlndirmeleri adaletli yapıyorum de yerler nede olsa torpil sende dönüyor başkanlık yamazsan ne yapacaksın sıkı sarıl.müdürünün imaası sende izinde veriyor daha ne

adın AZİZ mi? bu cengverleere sahip çık bak neler yapıyorlar sen duracaksın onlar duraak die içinizde dönüp durun işte olmadı çevir .bi bak bidaha olmadımı çevir hangisi işine geliyorsa onu söyle siyasilerin hepsine ben sizdenim de

Yanıtla . 7Beğen . 3Beğenme 08 Kasım 23:59
07

Çetesiniz - @Öz Sakarya54 04 nolu yoruma cevabı: Diğer illerden sevk alıyor a ayrıca güldük,matematik de yalan oldu:))))

Yanıtla . 4Beğen . 1Beğenme 08 Kasım 22:41
06

Çetesiniz - @Öz Sakarya54 04 nolu yoruma cevabı: Ya komiksin başkan ya da Çıkarı olan yalakası:)))

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 08 Kasım 22:39
03

Azman - yenikennteki yönetimi görevden alamayan müdürlük ne işe yarar . mobing yaptığı mahkeme kararı ile sabit ıspatlı bir ynetimi hala orada tutatan müdürlüğü bü tür kişiler yönetiyor uzmanmış ne uzmanı bırakın kardeşim sbahtan akşama kadar bir birinin kuyusunu kazmakta uzman bunlar dedikodu uzmanı bunlar fakat olan bize oluyor liyakatsiz bilgisz kişler sağlığı felç ettiler

Yanıtla . 10Beğen . 4Beğenme 08 Kasım 08:38
02

Sğlkç - SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNDE İPLERİ SAYIN MÜDÜR KAPTIRMIŞ ATAMALARA BAKIYORUMDA İNAN DIŞARIDA ÖZEL FİRMALARDA ÇAYCI BİLE YAPILAMAYACAK KİŞİLER UZMAN OLMUŞ. UZMANLIK DEMEK BU İŞİ EN İYİ BİLEN DEMEK FAKAT BURADA EN İYİ YAĞ ÇEKEN KENDİNİ BİGİÇ GÖSTEREN FAKAT DONANIMI OLMAYAN KİŞİLERİN İŞGAL ETTİĞİ KADROLARDIR. BUNDA SENDİKA EN BÜYÜK GÜNAH SAHİBİDİR. HE SENDİKA BUNLARADN FARKLIMI ORASI TAM BİR FACİA . KENDİNE TABİ OLCAK DELEGELERLE VE KENDİSİDE SİYASETE TABİ OLAN BİR SENDİKA İLENE BEKLENİRKİ. VE BUNUN SONUCU SAKARYADA SAĞLIK HİÇ BİR ZAMAN DÜZELMEZ.

Yanıtla . 9Beğen . 3Beğenme 08 Kasım 08:35
01

kampüs - yerli araç ve 1600 motor olması gereken kiralık araç talimatı varken 2000 motor lux Avrupa makam aracı tahsisli müdür kim makam aracı tahsis edilen başkanın karısı alışverişlere devletin kiralık aracı ile gidiyor alış veriş yapıyor çantaları nı kim taşıyor her yere gidiyor hanımefendi çünkü kimseyi taktığı yok başkana müdürü yol vermiş pervasızca sakarya da at koşturuyor sakarya ya layık böyle adam bu adam nereden geldi niye sakarya ya geldi geçmişi araştırıldımı yoook kimin umurunda başkanların 3 ü sakarya dışından utanın sakarya utanın sendikacı utan aktif sene milleti uye yapan çevre sağlık sorumlusu oldu

Yanıtla . 11Beğen . 5Beğenme 07 Kasım 22:06Anket Sakaryalılar, belediye başkanlarından memnun musunuz?