Serdivan’da muhtar adıyla dolandırıcılık!

Serdivan Arabacıalanı Mahallesi’nde mahalle muhtarın adı kullanılarak girdikleri evde yaşlı anne –kıza2.500 lira karşılığında su arıtıcısı satan ve dolandırıcı oldukları ifade edilen şahıslar izlerini kaybettirdiler.

Haber albümü için resme tıklayın

Sakarya İli Serdivan’da bugün akıllara durgunluk verecek bir olay yaşandı.  Her gün dolandırıcılar farklı yöntem ve tarzlarla masum ve saf insanları dolandırarak, paralarını alıyorlar.

Muhtarın adıyla dolandırıcılık

Serdivan Arabacı Alanı Mahallesi’nde Mahalle Muhtarı Adem Bayraktar’ın adını kullanarak 85 yaşında ve 65 yaşlarında iki bayanı dolandırıldıkları ifade ediliyor.

Beyaz ve plakası alınamayan bir Doblo marka otomobil ile yaşlı anne kızın evine giden iki dolandırıcı kapıyı çalıyorlar.

Dolandırıcı olarak ifade edilen zanlılar kapıyı açan bayana;

“Bizi Arabacı Alanı Muhtarı gönderdi. Su arıtma cihazı satıyoruz. Fiyatı 2.500 Lira” dediler.

Evdeki yaşlı bayanlar, “Muhtar gönderdiyse alalım o zaman” diyerek. Satılmakta olan su arıtma cihazını eve bırakıyorlar.

500 Lira peşin alıyorlar

Dolandırıcı olduğu ifade edilen şahıslar yaşlı bayanlara, “Bize şimdi 500 Lira verin.  Geri kalan 2. Bin Lirayı da müsait olduğunuzda Serdivan Belediyesi’ne götürür ödersiniz” diyor.

Herhangi bir evrak bırakmadan, senet imzalatmadan, evden ayrılan ve iki erkek olduğu ifade edilen şahısların ardından yaşlı bayanlar muhtarı arayarak bilgilendiriyorlar.

 

Muhtar şaşkın

Serdivan Arabacı Alanı Mahallesi Muhtarı Adem Bayraktar yaşanan olay sonrası yaşlı bayanların evine giderek durumu öğreniyor.

Durumu öğrenen Muhtar Adem bayraktar 50 lira dahi yapmayan su arıtma cihazı ile ilgili olarak adının kullanılarak dolandırıcılık yapıldığını öğreniyor.

Dolandırıldıkları ifade edilen bayanların olay ile ilgili gerekli şikâyette bulunacakları ifade edildi.

07 Kasım 2019 Sakarya/ Adapazari- Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket AK PARTİ'DEN AYRILAN İSİMLERİN YENİ BİR PARTİ KURMASINI DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?