Vali Nayir Yeşiltepe Ortaokulunu'nda

Vali Ahmet Hamdi Nayir, Çarşamba günleri gerçekleştirdiği okul ziyaretleri kapsamında bu hafta Erenler ilçesinde bulunan Yeşiltepe Ortaokulunda temaslarda bulundu.

+3
Haber albümü için resme tıklayın

Erenler Kaymakamı Salih Karabulut, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ergüven Aslan, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Ayhan Ersoy’un da eşlik ettiği ziyarette Vali Ahmet Hamdi Nayir’i karşılayarak bilgiler veren Okul Müdürü Feyzi Altun, geçen yılın Eylül ayından bu yana 24 derslikte 23 öğretmen ve 320 öğrenci ile hizmet verdikleri okulda, resim ve spor atölyeleri bulunduğunu ifade etti.

Okul içerisinde incelemelerde bulunan Vali Ahmet Hamdi Nayir, 5, 7 ve 8. sınıflarda da derslere katıldı.

Sizlerin Enerjisine İhtiyacımız Var”

Resim dersinin işlendiği Atölyede Osman Hamdi Beyin resimleri üzerine öğrencilerle bir süre sohbet eden Vali Ahmet Hamdi Nayir,

“Büyükleriniz sizlerden yalnızca iyiliği ve güzelliği yaşamanızı ve yaşatmanızı isterler. Hayat içerisinde ne yapacağınızı bilmiyorsanız bir problem var demektir, ancak ne yapacağınızı iyi bilirseniz problemin yarısını halletmiş olursunuz. Ben bu sınıftan güzel işlere imza atılacağına dair bir izlenim aldım, geriye yalnızca güzel diyebileceğimiz şeyleri uygulamak kalıyor. Kitaplarda olan güzellikler bize yetmiyor, hayatımıza uygulayacağımız güzelliklere de ihtiyacımız var, onun için çalışkan olmak, geçimli olmak, temiz olmak, cömert olmak, doğru sözlü olmak gibi aklınıza gelen yüzlerce güzel şey, büyüklerinizin sizden istediği, sizlerin de yapma gayretinde olmanız gerekenlerdir” dedi.

06 Kasım 2019 Sakarya/ Adapazari- Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Sakaryalılar, belediye başkanlarından memnun musunuz?