SAÜ’de ‘Küresel Yozlaşma’ Konferansı

Sakarya Üniversitesi AR GENÇ Topluluğu tarafından Küresel Yozlaşma adlı bir konferans düzenlendi.

Haber albümü için resme tıklayın

SAÜ Kongre ve Kültür Merkezindeki konferansa konuşmacı olarak SAÜ Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu katıldı.

Başkalarının tecrübesini bir daha tecrübe etmenin yeryüzünde görülebilecek en büyük yanlışlardan biri olduğunu ifade eden Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu Özellikle çocuklara kendi kararlarını kendilerinin vermesinin söylenmesi doğru değildir. Bu durum kendimizi kafese koymak gibi bir şeydir. Kendi kararlarını kendin verebilirsin cümlesi tecrübeyi yaşayan kişiyi dinlemeyip sen de aynı hatayı yap demek gibi vicdansızca bir cümledir diye konuştu.

İnsanların iyi olan şeyleri birbirlerine tavsiye etmesi gerektiğine dikkat çeken Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu Birbirimizi sıkmadan ve bunaltmadan sürekli güzeli ve iyiyi tavsiye etmemiz lazım. Yoksa hayat bize sürekli kötüyü tavsiye etmeye devam edecek şeklinde konuştu. Prof. Dr. Sofuoğlu kültürel yozlaşmanın karşısına geçmek için en önemli çarenin geleneksel kültüre daha fazla sahip çıkmak olduğunu da vurguladı. 

06 Kasım 2019 Sakarya/ Serdivan- Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket AK PARTİ'DEN AYRILAN İSİMLERİN YENİ BİR PARTİ KURMASINI DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?