Erenler Belediyesi'ni isteyen SUBÜ’ye ESK teklifi

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'ne (SUBÜ) yer arayışları sürüyor. Daha önce Erenler Belediyesi yeni binasının önerildiği SUBÜ Rektörlük binası için şimdi de ESK binası önerildi.

+5
Haber albümü için resme tıklayın

Sakarya’nın ikinci üniversitesi olan Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) ile ilgili belirsizlik sürüyor.

ESK mı, Erenler Belediyesi mi?

Halen Sakarya Üniversitesi'nin ( SAÜ) bünyesinde bulunan SUBÜ Rektörlüğü ile ilgili Erenler Belediyesi’nin yeni binası istenmiş, ancak 'olmaz' denilerek, eski Erenler Belediyesi hizmet binası ile Et ve Süt Kurumu (ESK) teklif edilmişti.

Erenler Belediyesi dün yaptığı Meclis oturumunda yeniden gündeme gelen Sakarya’nın ikinci Üniversitesi SUBÜ ile ilgili Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılı., Et ve Süt Kurumu Sakarya Kombinesi’ni önermiş, konuyla ilgili olarak,  '2. Üniversiteyi ilçemize kazandırmak için ciddi bir çalışma içerisindeyiz. Biz 2. Üniversitenin yeri için Et ve Süt Kurumunun yerini teklif ettik, ilgili Bakanlığımız, Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü ile de irtibat halindeyiz” ifadelerinde bulunmuştu.

Belediye meclisi kararı

Erenler Belediyesi Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Fevzi Kılıç Başkanlığında Belediye Meclis Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıda Başkan Kılıç;

 “Şunu ifade etmek istiyorum, 2. Üniversiteyi ilçemize kazandırmak için ciddi bir çalışma içerisindeyiz. Biz 2. Üniversitenin yeri için Et ve Süt Kurumunun yerini teklif ettik, ilgili Bakanlığımız, Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü ile de irtibat halindeyiz. Süreci bizzat takip ediyorum, inşallah da 2. Üniversiteyi ilçemize kazandıracağız” dedi.

 

Erenler Belediye Sarayı 

Ancak gerek kamuoyunda, gerekse SUBÜ’de 2. Üniversitenin mevcut Erenler Belediyesi Binası’nın tahsisi gündeme gelmiş, önceki belediye Başkanı Cavit Öztürk’de bunun mümkün olamayacağını dile getirerek,  eski Erenler Belediye Binası ve ESK'yı işaret etmişti.

 

Rektör Sarıbıyık açıklamıştı

SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık da her iki yerle yaptıkları incelemede en uygun yerin mevcut Erenler Belediye Binası’nın olabileceğini dile getirmiş, bu konuda siyasilerin karar vermede öncü olabileceklerini ifade etmişti.

05 Kasım 2019 Sakarya/ Erenler- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Sakaryalılar, belediye başkanlarından memnun musunuz?