SAÜEAH nakilde 4'te 4 yaptı

SAÜEAH bünyesindeki Böbrek Nakli Merkezi son dönem böbrek yetmezliği olan hastalara umut olmaya devam ediyor.

Haber albümü için resme tıklayın

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ( SAÜEAH) 6 ay önce açılan ve gerçekleştirilen başarılı böbrek nakilleri ile kısa sürede böbrek yetmezliği yaşayan hastalara umut olan Böbrek Nakli Merkezi’nde bir hafta 4 böbrek nakli başarılı bir şekilde gerçekleştirildi.

Nakillerle ilgili Op. Dr. Necattin Fırat tarafından yapılan açıklamada, 3 nakilin canlı vericilerden bir nakilin ise kadavradan yapıldığı belirtildi.

Op. Dr. Fırat, “Hastalarımızın genel durumları çok iyi ve hepsi serviste takip ediliyor. Bu hafta içinde hepsini tam şifa ile taburcu etmeyi düşünüyoruz. Hem Sakarya’dan hem de diğer illerimizden birçok hasta böbrek nakli olmak amacıyla merkezimize başvuruyor. Bu başvurular Genel Cerrahi, Nefroloji, Radyoloji ve Anestezi Anabilim Dalları’nın katılımıyla gerçekleştirilen ve düzenli olarak yapılan Böbrek Nakli Konseyi’nde titizlikle değerlendirilmekte ve uygun olan hastalar nakil için hazırlanmaktadır.” dedi.

04 Kasım 2019 Sakarya/ Adapazari- Sağlık


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.




Anket Sakaryalılar, belediye başkanlarından memnun musunuz?