Vali Nayir Neutec İlaç Fabrikasında İncelemelerde Bulundu

Sakarya İli Arifiye İlçesinde faaliyet gösteren firmaları her hafta Cuma günleri ziyaret ederek istişarelerde bulunan Vali Ahmet Hamdi Nayir, bugün de Arifiye 1. OSB’de üretim yapan Neutec İlaç Fabrikasını gezdi.

+2
Haber albümü için resme tıklayın

Sakarya İli Arifiye İlçesi OSB Müdürü Ahmet Çubuk’un da eşlik ettiği ziyarette Vali Ahmet Hamdi Nayir Neutec İlaç San. A.Ş,'yi ziyaret etti. 

Fabrika Genel Müdürü Haşim Yücel idari binada verdiği brifingde şu ifadelere yer verdi.

"Son teknolojideki üretim tesisleriyle farklı, aynı zamanda yüksek kalitedeki jenerik ve yenilikçi ilaçları başta Türkiye olmak üzere tüm dünyaya sunan Türk sermayeli şirketler grubu Neutec İlaç San. Tic. A.Ş olarak, 2007 yılında ilk üretim tesisinin inşasını Arifiye’de tamamlayarak sektördeki yerini aldıklarını, 2013 yılında ek üretim tesisini açtıklarını, %100 yerli sermayesiyle Türkiye’deki ilaç üreticileri içerisinde saygın bir konuma eriştiklerini, 6 bini açık olmak üzere toplam 40 bin metrekarelik bir kampüste 2 farklı tesiste 145 tür ilaç ürettiklerini, 500'e yakın patentli ürünleri olduğunu ve 200'ü teknik personel olmak üzere toplam 527 kişiye istihdam sağladıklarını belirterek, kare kod sistemi ile sahte ilacın önüne geçildiğini ve her ilacın kodunun farklı olduğunu, üretimden satıma kadar da hepsinin sistemden takip ediyoruz" dedi. 

Brifing sonrası Genel Müdür Haşim Yücel, Müdür Yardımcısı G. Görkem Günday, Neutec İnhaler Direktörü Hakan Sanal, Üretim Müdürü Ahmet Yavuz, Proje ve İnsan Kaynakları yöneticisi Duygu Yedekçi ile birlikte tesisleri gezen Vali Ahmet Hamdi Nayir, ilaçların üretim sürecini izleyerek bilgiler alırken, mühendisler ve çalışanlarla da bir süre sohbet etti.

Yerli sermaye ile tüm dünyaya önemli bir alanda hizmet veren fabrikanın yalnızca bir üretim tesisi olmadığını, devasa bir kampüs olarak İlimiz ekonomisi ve istihdamına katkı sağladığını söyleyen Vali Ahmet Hamdi Nayir, sağlık gibi önemli bir alanda hizmet veren Neutec gibi firmalarımızın insan sağlığı konusunda önemli çalışmalar yaptıklarını ve tıptaki gelişmelere de büyük katkı sağladıklarını belirterek Genel Müdür Haşim Yücel ve tüm çalışanlara üstün başarılar diledi.

01 Kasım 2019 Sakarya/ Arifiye- Sağlık


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Sakaryalılar, belediye başkanlarından memnun musunuz?