Karasu Limanı’nda seferler haftada üç kez

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı Meclis Başkanı Talip Kuriş başkanlığında meclis üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Haber albümü için resme tıklayın

Yönetim Kurulu’nun aylık faaliyetleri ve SATSO çalışmaları hakkında bilgi vermek üzere kürsüye gelen SATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cem Gün, Cumhuriyet Bayramı’nın 96. yıldönümünü kutlayarak başladığı konuşmasında projeler hakkında bilgi verdi.

KARASU LİMANI’NDA SEFER SAYISI ARTTI

Başkan Yardımcısı Cem Gün, 'Karasu limanı ile ilgili güzel bir gelişmeyi de sizlerle paylaşmak istiyorum' diyrek şu ifadelere yer verdi;

Temmuz ayından beri karasu limanımızda faaliyette olan ve Ukrayna’nın Chornomorsk Limanı ile haftada 2 kez karşılıklı gerçekleşen Ro-Ro seferlerine talep inanılmaz derecede artmış durumda. Artık Ro-Ro gemisi karasu limanımızdan her zaman tam kapasite dolmuş bir vaziyette kalkıyor. Ulaşım rahatlıklarımız, limanım

ızın büyüklüğü ve gelişmişliği lojistik sektörünü kendine çekiyor.

18 Ekim tarihinden itibaren de gemi seferleri artık haftada 3 güne çıkmış bulunmakta. Ülkemizin birçok limanında faaliyet gösteren bir gemi acentesi şirketi, karasu limanımızın potansiyelinin farkına varıp haftada 1 kez aynı hat üzerine sefer eklemiştir.

Bizler de Karasu Limanımızda bulunan geçiş belgesi dağıtım ofisimizde 2 personelimiz ile lojistik sektörüne geçiş belgesi (dozvola) hizmeti sunmaya devam ediyoruz.  10 Temmuz’dan şu ana kadar 4539 adet dozvola belgesi verilmiştir. 

Umuyoruz ki limanımızın stratejik önemi ve potansiyeli her geçen gün artarak büyümeye devam edecek, şehrimizin ve ülkemizin ihracatına hizmet edecektir. Şehrimize ve limanımıza hayırlı olsun.

Ayrıca Karasu limanının tercih edilmesinin önemli bir etkeni de limanda KDV ve ÖTV’den muaf dizel yakıt satışının yapılmasıdır.  Türkiye’de toplam 18 liman ve geçiş kapısından 9’unda bu muafiyet uygulaması mevcuttur. Karasu limanı da bunlardan biridir.  Bu konu diğer limanlara göre karasu limanımıza avantaj sağlamaktadır.

Türkiye Bilardo Federasyonu Başkanlığı tarafından Elite World Sapanca Otel’de gerçekleşen “Türkiye 3 bant bilardo şampiyonası 2. Etap “ müsabakaları odamızın da paydaşlığı ile ilimizde gerçekleştirildi.

Bizler sporun her dalını desteklemekten ve izlemekten büyük memnuniyet duyuyoruz.

Ayrıca Kırkpınar Karavan Şenliği’ni de oda olarak destekledik. Bu tür etkinliklerin ilimizin hem ticaretine hem turizmine katkı sağlayacağına inanıyoruz.

 

 

 

31 Ekim 2019 Sakarya/ Arifiye- Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket AK PARTİ'DEN AYRILAN İSİMLERİN YENİ BİR PARTİ KURMASINI DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?