Sakaryalı işçinin öfkesi artıyor

2020 yılı mali bütçesinin hazırlandığı ve kamuoyunda tartışıldığı şu günlerde vergi kanununda yapılmak istenen değişikliklere baktığımızda çalışanların yine hüsrana uğrayacağı ve 2020 yılında daha fazla vergiler ödeyeceğini görüyoruz.

Haber albümü için resme tıklayın

Türk-İş'e bağlı Sakarya Şube Başkanları adına açıklama yapan Türk İş Sakarya İl Temsilcisi Cemal Yaman 

Şu ifadelere yer verdi;

Çalışanların tabi olduğu gelir vergisi ödeme kademelerinde değişiklik yapılmaması ve % 40 vergi kademesi getirilmesi vergide adaletsizliği daha da büyüteceği anlamı taşımaktadır. Çalışanlara baktığımızda önümüzdeki yılda ücretlerinden hem daha fazla vergi kesintisi yapılacağı, hem yeni vergiler ile tanışacakları, hem de alışverişleri karşılığı dolaylı vergileri ödemeye devam edeceklerdir.

Ortaya çıkan bu olumsuz tablo çalışanların gelirinin azalmasına, alım güçlerinin daha düşmesine ve olmayan kemerlerinin daha da sıkılacağı anlamı taşımaktadır.

Hükümetin bazı kesimlerin lehine yapmayı düşündüğü vergi düzenlemelerini, vergi aflarını çalışanlara gelince hiçbir olumlu çalışma yapılmaması çalışanların öfkesini artırmaktadır.

Ülkemizde çalışanlar yıllar önce tasarruf yapabilen, ev alabilen, kooperatif ödeyebilen, tatil yapabilen, araba alabilen bir kesimken bugün sadece karnını doyurmanın mücadelesini vermektedirler.

Hükümetin ve muhalefetin bütçe görüşmelerinde çalışanlara karşı uygulanan vergide adaletsizliği göz önünde bulundurmalarını bekler ve takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyoruz.

31 Ekim 2019 Sakarya/ Adapazari- Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket AK PARTİ'DEN AYRILAN İSİMLERİN YENİ BİR PARTİ KURMASINI DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?