Söğütlü-Ferizli otobüs zulmünü bitirin!

Söğütlü-Ferizli otobüs seferlerinde sıkıntı bitmek bilmiyor. Sabah saatlerinde yolcular yollarda dakikalarca araç bekliyor. Gelen araçlar ise yavaş hareket ederek, çalışanların işe, öğrencilerin okula geç kalmalarına neden oluyor.

Büyütmek için resme tıklayın

Defalarca yazılmasına, şikâyet edilmesine rağmen Söğütlü-Ferizli seferi yapan Halk otobüslerinin sabah ve akşam saatlerinde sefere geç çıkmaları, gelen araçların yavaş hareket etmeleri yolcuları çileden çıkardı.

İşe-okula geç kalıyorlar

Otobüslerin keyfe keder hareket etmeleri, harekât saatlerine uymamaları nedeniyle, işe giden, okula gidenler mesaiye geç kalıyorlar.

Sabahın erken saatlerinde soğuta durakta bekleyen öğrenciler ve işe yetişmek zorunda kalanlar defaten sorunu yetkililere bildirmiş olmalarına rağmen soruna sessiz kalınmış olmasına tepkililer.

 Sorumluluk Büyükşehir Ulaşım Daire Başkanlığı, UKAME’nin

Toplu taşıma araç yönetmeliğine göre ilçe belediyesi halk otobüsleri Sakarya Büyükşehir belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı kontrolünde olur. Hatların ücreti ve durak yerleri de Ulaşım tarafından belirlenir.

Özel Halk Otobüsleri, Minibüsleri ve Dolmuş Taksileri işletmecilerin ve sürücülerin sorumluluğu altında, Büyükşehir Belediyesinin Yönetim, Yürütüm ve Denetimine bağlı olarak, bu yönetmelik esaslarına göre çalışırlar.

Araç içinde uyulacak durumlar

Aracın belirlenen kapasite sayısından fazla yolcu alınamaz. Bu hususta müşterinin kabulü ve binebilmek için ısrarı mazeret teşkil etmez. Fazla yolcu almaya yönelik tabure, takım dolabı ve benzeri şeyler araç içerisinde bulundurulmaz.

Kural tanımazlara yaptırım

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ilçeler arası özel halk otobüsleri ile ilgili UKAME kararlarına uymayan, sözleşme koşullarına aykırı hareket edenler ile ilgili herhangi bir yaptırım yapılmamış olması, kimi otobüs şoförlerini cesaretlendirmekte gelişi güzel yolcu taşımalarına neden olmakta.

Harekat saatlerine uyulmaması, trafik kurallarına rağmen aşırı yolcu alınarak, yolcuların seyahatinde sıkıntılı durumların oluşmasına vesile olanlar hakkında gereğinin yapılmaması kural tanımaz şoförleri cesaretlendirmekte.

Başkan Ekrem Yüce’ye sitem

Diğer yandan, Söğütlü-Ferizli otobüs seferlerinde yaşadıkları sıkıntıyı dile getirmelerine rağmen Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı, ve UKAME yetkililerinin yaptırım uygulamamasına anlam veremediklerini dile getiren bölge insanı;

“Araçlarda çalışma saati kavramı yok. Sabah ve akşam saatleri keyfi uygulama nedeniyle bazen yarım saat, bazen 40 dk gecikmeler oluyor. Şoförlere bir şey söylemek mümkün olamıyor. Yetkililere yaptığımız şikâyetler dikkate alınmıyor. Araç içindeki sıkışıklar nedeniyle kadın-kız ve çocuklar tacizle karşı karşıya kalabiliyor. Yönetmeliğe uymayan, yolcuya işkence çektiren araçlar ile ilgili neden hala Başkan Yüce gereğini yapmaz. Bizi bu zulme maruz bırakır anlamış değiliz” diyerek tepkilerini dile getiriyorlar.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

06

Garip Yolcu - Söğütlü otobüslerinde çok eski olanlar var.zangır zangır titriyor.yolculara fizik tedavi gibi titreşim yapıyor umarim zarar vermez.faydaliysa bedava fizik ve masaj koltugu?.her taraftan ses geliyor.camlar açılıyor rüzgar üstelik havalandırma da çalışıyor hep rüzgar. ..bunun standartı yokmu.....koltuklar dar?...sahi bu otobüslerde emniyet kemeri niye yok? ???şoförlerden çok kibar ve efendi olanlar olduğu gibi kötü örneklerde var?...

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 11 Ekim 19:02
05

Hasan Korinacı - Şu işi halledemeyenler daha neyi halledecek bilemiyorum. Ak partiye ıy veriyorum ama yeminle pişmanım

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 11 Ekim 12:11
04

Halime Vilanal - 18 yaşında şöför dikiz aynasından bakacak millet bit bit üstüne yokculuk yapacak harekat saatlerine riayet edilmeyecek. Neredeyiz biz Filistin de mi Fas da mı Cezayir de mi

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 11 Ekim 11:58
03

Öğrenci Velisi - ZULÜM Kİ NE ZULÜMM...Allah görüyor. Bu konuda sorumlu olup da birşey yapmayan her kim varsa Allaha havale ediyorum

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 11 Ekim 11:49
02

Sevdican Kursel - Ayıptır yaaa Ayıp ben bir bayan çalışanım her sabah ve akşam ayakta yolculuk yapıyorum. Herkes birbirine yapışıyor. Sizin aileniz yok mu? Lütfen yeter artık bu otobüslerle ilgili bir çözüm bulun lütfen

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 11 Ekim 10:17
01

Neslihan - Bize bu zülmün yaşanmasına göz yuman SBB Ulaşım ve UKAME yetkilileri ile Başkan Yüce’yi bu otobüslerde bir kez olsun seyahat etmeye davet ediyoruz

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 11 Ekim 10:14Anket Sakaryalılar, belediye başkanlarından memnun musunuz?