SAÜ'de Bağımlılıktan Korunma Anlatıldı

Sakarya Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Kültür Şube Müdürlüğü Akademik ve Sosyal Gelişim Merkezi SASGEM ve öğrenci toplulukları tarafından Bağımlı Olma Özgür Ol adlı konferans düzenledi.

Haber albümü için resme tıklayın

SAÜ Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen konferansa Sakarya AMATEMden Doç. Dr. Ahmet Bülent Yazıcı konuşmacı olarak katıldı. Yazıcı konuşmasında bağımlılığın insan yaşamı üzerindeki etkilerinden bahsetti.

HAYATTAKI HER ŞEY SIZIN ELINIZDE

Doç. Dr. Yazıcı konuşmasında bağımlılığın nörobiyoloji konusunu ele alarak bağımlılığın sıkıntılı bir süreç olduğunu ve insan yaşamının tümünü kapladığını belirtti. Yazıcı Bağımlı olma özgür ol sözünden kastedilen buradaki paradigmadır. Çünkü bağımlılık sizi diğer bir sürü seçenekten alıkoyuyor bağımlı yapıyor ve özgürlüğünüzü elinizden alıyor. Bağımlılıktan korunmanın yolu hiç denememektir dedi.

Bağımlılığın beyinde kararlı olduğunu ve uzun süre yaşamda yer alabilecek fonksiyonlar oluşturduğunu söyleyen Yazıcı Hayattaki her şey sizin elinizde. Çevrenizin sizi ve sizin kararlarınızı etkilemesine izin vermeyin diye konuştu. Yazıcı sunumunda bağımlılığın aşamaları bağımlılıktan korunmanın yolları madde kullanımının istatistikleri madde bağımlılığın yol açtığı sağlık sorunları ve sosyal sorunlar konu başlıklarını ele aldı.

10 Ekim 2019 Sakarya/ Serdivan- Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Sakaryalılar, belediye başkanlarından memnun musunuz?