SAÜ Vakfı Kolleji'nde Veliye Seminer

Sakarya üniversitesi Vakfı SAÜ Vakfı Özel okulları, 8-12 sınıf velilerine yönelik 'Sınava Hazırlanan Veli' semineri düzenlendi.

Haber albümü için resme tıklayın

SAÜ Vakfı Özel Okulları'ndaki seminere velilerin ilgisi oldukaç yoğun oldu.

Seminer Vakıf Okulları Psikolojik ve Rehberlik Genel Koordinatörü Sn. Prof. Dr. Mustafa KOÇ tarafından LGS ve üniversite sınavına hazırlanan velilere yönelik yapıldı.

Öğrencilerle gerçekleştirilen akademik ilerleme yanında velilere de bu zorlu süreçte psikolojik olarak destek sağlandı. Sınav stresi ile başa çıkmanın önemli olduğunu vurgulayan ve başa çıkabilmek için neler yapılması gerektiğini anlatan sunumla velilere moral ve motivasyon sağlandı.

’’Sınav var, kaygı yok’’ değil, ‘’kaygıyla sağlıklı bir şekilde nasıl başa çıkabiliriz, çocuğumuzu bu süreçte incitmeden sınavı doğru bir şekilde atlatmasına nasıl yardımcı olabiliriz?’’ sorularına içten ve samimi üslûbuyla Sn. Prof. Dr. Mustafa Koç cevap verdi.

Seminer sayesinde sınavı farklı bir gözle görmelerine vesile olduğu için Ortaokul müdürü Sn. M. Enes Çığıl ve Anadolu Liseli Müdürü Sn. Mehmet Yüzücü tarafından plaket ve Tema sertifikası takdimiyle seminer sona erdi.

10 Ekim 2019 Sakarya/ Serdivan- Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Sakaryalılar, belediye başkanlarından memnun musunuz?