Sakarya'da okullarda trafik eğitimi

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Çocuklar İçin Trafik Eğitimi Projesi kapsamında okullarda trafik eğitimleri verilmeye devam ediyor.

Haber albümü için resme tıklayın

Trafik Denetleme Eğitim Büro Personeli Polis Memuru Murat Ünal tarafından Adapazarı Medine Müdafii Fahreddin Paşa İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerine Trafik Eğitimi verildi.

Adapazarı Medine Müdafii Fahreddin Paşa İmam Hatip Ortaokulu konferans salonunda verilen eğitimde Ünal Tafik kurallarına uymanın birey ve toplum hayatına etkileri emniyet kemeri önemi kask kullanımı Trafikte sorumlu saygılı ve sabırlı olmanın önemi araçta ve dışarda cep telefonu kullanımı okul servisinde dikkat edilecek hususlar trafikte yaya önceliği güvenli bisiklet kullanım şekilleri  trafik kurallarının etkin bir şekilde uygulanması taşıtlara binerken taşıtlardan inerken ve taşıtlarda yolculuk ederken dikkat edilmesi gereken kurallar hakkında bilgi verdi.

Trafik Polisi Murat Ünal trafik eğitimi sonrası çocukların açtığı sergiyi gezerek öğrencilerle bir süre sohbet etti.

Okul Müdürü Mehmet Soylu Trafik bilgisine sahip olmak güvenli bir şekilde ulaşım gerçekleştirmeyi ve seyahat etmeyi sağlar. Trafikte yolculuk yapan yada yaya olarak seyir eden kişilerin trafik eğitimlerinin önemini kavraması trafikte oluşabilecek aksaklıkların veya tehlikelerin azalması için önemlidir.  Bu nedenle kişilerin erken yaşlardan itibaren trafik eğitimi alması gerekmektedir. Çocuklarımız aldıkları bu güzel trafik eğitimleri sayesinde inanıyorum ki ileriki hayatlarında yaşam bilinci olarak benimseyecek ve trafik kazaları azalacaktır. Trafik Eğitim Uzmanı Polis Murat Ünal bey nezdinde Sakarya İl Emniyet Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum.  dedi.

09 Ekim 2019 Sakarya/ Adapazari- Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Sakaryalılar, belediye başkanlarından memnun musunuz?