Yaşar Coşkun: Operasyon barış getirecektir

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Başkanı Yaşar Coşkun fıratın doğusuna yönelik gerçekleştirilen Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

MÜSİAD Sakarya Başkanı Yaşar Coşkun yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

Türkiye bulunduğu coğrafyanın çetin şartları dolayısıyla toprak bütünlüğünü ve sınır güvenliğini ön planda tutarak bölgesinde bir barış üssü olma hedefiyle hareket etmektedir. Bugün bölgenin dışında yer alan ülkelerin bölgenin kaderi üzerinde etkili olma hevesleri neticesinde masum insanların zarar gördüğü bir savaş ve kaos ortamına tanıklık ediyoruz.

Bölge barıştan her geçen gün uzaklaştırılmaya yönelik uygulamalara maruz bırakılırken bölgede sağduyunun temsilcisi olan Türkiyenin bu duruma kayıtsız kalması düşünülemez. Bölgenin bir an önce huzur ve güven ortamına kavuşması gerekmektedir. Bu kapsamda Fırat Kalkanı Operasyonu ile başlayan ve Zeytin Dalı Harekâtı ile devam eden bölgeye barış ve huzur getirmeye yönelik operasyonlar devletimizin gördüğü lüzum üzerine Fıratın doğusuna yönelik olarak devam edecektir.

MÜSİAD olarak devletimizin hamlelerini ve siyasi iradenin duruşunu desteklediğimizi kamuoyuna duyururuz. Bu vesileyle Barış Pınarı Harekâtında kahraman Türk ordusuna muvaffakiyet diliyor operasyonun başta bölge halkları olmak üzere coğrafyamıza bir an önce barış getirmesini temenni ediyoruz.

08 Ekim 2019 Sakarya- Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Sakaryalılar, belediye başkanlarından memnun musunuz?