Sakaryalı Gürsel Dönmez'in yeni kitabı;Kozmik Mesele

Sakarya Arifiye’li olan, ancak yoğun iş temposu nedeniyle yurt içi ve yurt dışı görevlerde bulunan Gürsel Dönmez’in, KOZMİK MESELE adında Devlet ve İstihbarat Metodolojisine giriş kitabı yayınlandı.

Büyütmek için resme tıklayın

Devletin çeşitli kademelerinde önemli görevlerde bulunan Sakarya İli Arifiye İlçesi’nde yetişip büyüyen Gürsel Dönmez yeni kitabı ile yeniden gündemde.

Sakarya ve AK Parti’den önceki dönem milletvekili aday adayı olan Gürsel Dönmez yeni kitabı çok konuşulacağa benziyor.

Büyük boy, 424 sayfa olarak renkli Ötüken Neşriyat tarafından Eylül 2019’de basılan Kozmik Mesele kitabı,30  yılı aşkın bir çabanın ürünü olan bu kitap, yaşadığımız dünyaya itirazı olanlar için kaleme alındı.

Kitabın Yazarı Gürsel Dönmez kitabıyla ilgili olarak;

“Yaşanan zaman ve dünyaya kafası bozuk olanlara zor şeyler anlatıyor. Kozmik, epistemik, paradigmatik ve irfanî konulara değiniyor. İnsanı, toplumu, devleti, dünyayı ve Türkiye’yi anlatıyor. Târih felsefesi yapıyor.

 İstihbarat dünyası için kozmik bir çerçeve çıkartıyor. Alışılmışın çok dışında bir çalışma ile karşı karşıya olduğunuzu söyleyebilirim.
Önemli devlet ve siyaset adamları, yüksek bürokrasi, tüm istihbaratçılar, kurmay subaylar, diplomatlar, seçkin yöneticiler, entelektüeller, şairler, edebiyatçılar, sanatçılar, gazeteciler, yazarlar ve akademisyenler ile birlikte derin milletin her bir ferdine seslenen bu kitabın, kozmik hâfıza sahiplerinde bir diriliş yankısı uyandıracağını umuyorum” ifadelerine yer verdi.

Gürsel Dönmez Kimdir?

 

13 Ay Başbakanlık Müşavirliği görevinde bulunan.

1.10.2010 tarihinde Devlet Bakanı Faruk Çelik’in sorumlu olduğu bakanlıkta, Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı kurumuna Başkan yardımcısı görevinde bulundu.

31 Mart 1964 Kırcaali doğumlu  olan Gürsel Dönmez ,

Dört yaşında iken ailesi Türkiye'ye iltica eder. İlkokula Bursa'da başlayıp ilk ve orta öğrenimini Sakarya-Arifiye Öğretmen Lisesi'nde tamamladı.

1982–86 yılları arasında AÜ-Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü'nde tahsil görüp mezun oldu.

1987 yılında Avusturya'ya gitti. 1992–93 yıllarında Viyana'da bir şirkette idarecilik yaptıktan sonra 1993–98 yılları arasında Gaziosmanpaşa Üniversitesi/Fen-Edebiyat Fakültesi'nde Genel Sosyoloji ve Metodoloji Araştırma Görevlisi olarak vazife aldı.

Viyana-İktisat Üniversitesi Felsefe ve İktisat Sosyolojisi Enstitüleri'nde mastır ve doktora yaptı.

Avrupa'nın çeşitli ülkelerinde yayınlanan dergilere şiir deneme ve hikâyeler ile katkıda bulundu. 1993 yılında “Mahşerin Çocukları” isimli şiir kitabını yayınladı.

1995–98 yılları arasında Yeni Şafak Gazetesi'nde dış politika yazıları ve denemeler yazdı.

2004 yılından 2009yılına kadar, Viyana'da Avrupa Demokratlar Birliği(UETD) başkanlığını görevinde bulundu.

 

 


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Sakaryalılar, belediye başkanlarından memnun musunuz?