Kocaalililerden Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ne tepki

Sakarya'nın Kocaali İlçesi'ne bağlı Yalpankaya ve Görele Köyleri, yollarının yapılamamasından şikayet ederek, Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nden yolları için çözüm beklediklerini ifade ettiler.

+2
Haber albümü için resme tıklayın

Kocaali İlçesine bağlı Yalpankaya ve Görele köyü [https://adapazarhaber.com/kocaali-ilcesi-yeni-gorele-koyu-iftar-aksamlari/] köy yollarının sel felaketi sonrası tamamen bozulduğunu vurgulayan vatandaşlar Sakarya Büyükşehir belediyesi sorumluluk sahasına giren Kocaali İlçesine bağlı köy yollarında çalışma yapılmaması nedeniyle bölgeye ulaşımda sorunlar yaşandığını belirtti.

Sel felaketi sonrası yolları tamamen bozulan köylü hizmet beklediklerini her platformda duyurmaya çalışıyor.

KÖY HALKI TEPKİLİ

Sel felaketi sonrası bozulan yollarının  yapılmasını beklediklerini söyleyen vatandaşlar Sakarya Büyükşehir Belediyesinin yetersiz kalan Kocaali belediyesine destek vermesini köy yollarının kış gelmeden sıcak asfalt atılarak yapılması gerektiğini belirttiler. Vatandaşlar Yalpankaya ve Görele köyüne bir çıkın traktörler bile çukurlarla dolu olan köy yolunda zor ilerliyor. Kocaali Belediyesinden yol konusunda talepte bulunmamıza rağmen yollarımızda çalışma başlatılmadı. Yollarımızın yapılacağına dair herhangi bir cevapta alamadık. Kocaali belediyesinin yaz boyunca yapamadığı yollarımız için yetkilileri göreve davet ediyoruz. Sahipsiz bırakılan köylerimizin yol sorunu hakkında Büyükşehir Belediyesinden açıklama yapılmasını istiyoruz. şeklinde konuştular.

06 Ekim 2019 Sakarya/ Kocaali- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.




Anket Sakaryalılar, belediye başkanlarından memnun musunuz?