İŞKUR Sanal İstihdam Fuarı'nda 60 bin 639 CV bırakıldı

İŞKUR tarafından gerçekleştirilen sanal istihdam fuarına yaklaşık 152 bin kişi katılırken, iş arayanların kurum ve kuruluşlara yaptığı başvuru şaşırttı.

Büyütmek için resme tıklayın

İstihdam seferberliği kapsamında İŞKURun düzenlediği İstihdam fuarları dijitalde de organize diliyor. Sanal Fuar konseptiyle Türkiye genelinde hayata geçirilen Sanal İstihdam Fuarı ziyaretçilerin yoğun ilgisini gördü.

Fuara online olarak katılan yaklaşık 152 bin katılımcı fuarda stant açan kurum ve kuruluşlara 60 bin 639   CV bıraktı. AILE ÇALIŞMA VE SOSYAL HIZMETLER BAKANI ZEHRA ZÜMRÜT Bu yeni uygulamamızla Türkiyenin farklı yerlerinden çok sayıda vatandaşımız mesafe farkı olmadan istihdam fuarlarımıza katılım gösterdi. Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz sanal fuarla istihdam hizmetlerine yeni bir anlayış getirmeyi hedefliyoruz. değerlendirmesinde bulundu.

ZIYARETÇILERIN YÜZDE 53Ü 25-34 YAŞ ARALIĞINDA

Endless Fairs alt yapısı kullanılarak hayata geçirilen Sanal İstihdam Fuarına katılan ziyaretçilerin yüzde 53ü 25-34 yüzde 216sı 18-24 yüzde 13ü ise 35-44 yaş aralığında. Ayrıca Sanal İstihdam fuarına katılan ziyaretçilerin yüzde 836sı mobil cihazlardan yüzde 15i ise bilgisayardan erişim sağladı.

ŞEHIRLERE GÖRE KATILIMCI DAĞILIMINDA ZIYARETÇILERIN YÜZDE 40I İSTANBULDAN

Sanal İstihdam fuarının bir diğer dikkat çeken VERISI ise katılımcıların şehir dağılımı. Ziyaretçilerin yüzde 40ı İstanbul yüzde 22si Ankara Yüzde 132si ise İzmirden fuarı görüntülemiş. Fuardaki toplam görüntüleme sayısı ise 408 bine ulaştı.

30 Eylül 2019 Sakarya/ Adapazari- Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Sakaryalılar, belediye başkanlarından memnun musunuz?