Erenler Premier oteldeki haciz kafaları karıştırdı

Sakarya İli Erenler ilçesinde faaliyet gösteren ünlü bir otelde yaşanan haciz, kafaları karıştırdı. Aynı kişiye ait olan otelin mülk sahibi konumundaki şirket, borçlu gösterdiği otel işletmesini icraya verdi. İcra ise sadece oteli kiracısı olan Spa& Fitness salona yapıldı.

Haber albümü için resme tıklayın

MAHKEME DEVAM EDİYOR

Otelin Spa&Fitness salonunu işleten Dream Spa&Fitness Sakarya Şubesi Mesul Müdürü Figen Kahramanoğlu, “Biz burayı kiraladıktan 6 ay sonra bize tebligat gönderdiler ve çıkmamızı istediler. O zamandan beri biz bu firma ile mahkemeliğiz. Mahkeme halen devam etmektedir. 2 yıldır mahkemeden sonuç alamayınca, İşletme sahibimizi otelin genel müdürü aramıştı.  Bir şekilde bizi buradan çıkarmaya çalışıyor. Neler oluyor anlamış değiliz” dedi.

OTEL YÖNETİMİ TEPKİLİ

Kahramanoğlu, çıkartılma gerekçelerinin ise Spa’nın kazanmasına bağlayarak;

“Burayı otel kendisi işletmek istiyor. Otelin mülkünün de işletmesinin de sahibi aynı. Ama sanki bunlar iki farklı firmaymış gibi mahkemede hakimi yanıltıyorlar. Güya Otel’in sahibi olan şirketin, otelin mülk sahibi olan şirkete borcu var ve mülk sahibi, otele borcuna istinaden icraya veriyor. Ne hikmet se icrada geliyor otelin kiracısı olan bize haciz işlemi başlatıyor. Bir haftadır bizi buradan çıkarmaya çalışıyorlar. Koca otelin kafeteryası, odalar dururken bizden başlıyorlar” dedi.

DANIŞIKLI DÖVÜŞ MÜ?

“Güya otel burada mülk sahibinin kiracısı ve bizde alt kiracıyız” diyen Kahramanoğlu şunları söyledi; “Otele icra geldiği için, alt kiracının da sözleşmeleri düşüyor diye söylüyorlar . Ama burada yargıyı yanıltıyorlar iki firma ayrı değil, yöneticileri de sahipleri de aynı. Burada bir danışıklı döğüş yapılmış. İki ayrı firmanın borcu yüzünden icra gelmiş gibi gösterilmiş. Ve bizi buradan çıkarmanın hiçbir yolu olmadığını anlayan bu zihniyet, bizi buradan çıkarmanın yollarını bu şekilde bulduğunu sanıyorlar. Ve ne acıdır ki icra sadece sıpada olmaktadır. Otelin başka hiçbir kiracısına icra uygulanmamaktadır.

“DAVA AÇACAĞIZ”

Bize uygulanan bu gayri hukuk yöntemine karşı her iki firmaya, her iki firma avukatlarına, hem icra memurlarına bununla ilgili şikayette bulunacağız ve tazminat davası açacağız. Avukatlarımız şuan icrayı durdurmak için gerekçeli kararlar ile birlikte savcılığa başvuruyorlar.

Bu icrayı durduramazsak bile mahkemeyi yanıltıcı belgelerle iş yaptıkları için suç duyurusunda bulunacağız. Yargıya güveniyoruz. Yargıyı yanıltanların gerekli cezayı almalarını istiyoruz.” dedi.

20 Eylül 2019 Sakarya/ Erenler- Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Sakaryalılar, belediye başkanlarından memnun musunuz?