Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Önemli Başarı

İlimizin en köklü meslek liselerinden biri olan Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Doğu Marmara Kalkınma Ajansının 2019 İmalat Sanayiine Yönelik Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı Kapsamında Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanına yönelik yaptığı “Otomotiv Endüstrisinde Yenilikçi Kalite Kontrol ve Test Sistemleri” adlı proje ile ajanstan 690.234 TL mali destek almaya hak kazandı.

Haber albümü için resme tıklayın

6 Eylül Cuma Günü Doğu Marmara Kalkınma Ajansının Kocaeli Merkezinde imzalanan sözleşme ile proje süreci resmen başladı. Projeye Sakarya ve Ticaret Sanayi Odası ortak olarak Otokar Toyota ve Başak Traktör firmaları da iştirakçi olarak destek veriyor.

Okul katkıları ile birlikte toplamda 777.640 TLlik bir bütçeye sahip olan bu proje kapsamında okulda yenilikçi yöntemler ve güncel teknolojilerin kullanıldığı ulusal meslek standartlarını sağlayan yeni imalat metotlarına uygun makine ve ekipmanlar ile donatıldı. Kalite Kontrol Test ve Ayar Atölyesi ve Eğitim Sınıfı kurularak  otomotiv sektöründe Sakarya imalat sektörü iş gücü piyasasının istediği mesleki becerilere ve MYK Ulusal Meslek Standartlarından olan Otomotiv Kontrol Test ve Ayar İşçisi mesleğinin yeterliliklerine sahip meslek elemanları yetiştirilecek. Ayrıca 24 aylık proje süresi içerisinde iştirakçi firmalarla işbirliğinde geliştirilen eğitim programlarıyla 130 öğrenci 15 eğitimci ve en az 100 kursiyere mesleki eğitim verilecek.

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Sakarya Şubesi Personeline Proje ortağı SATSO yetkililerine iştirakçi firmalar Otokar Toyota ve Başak Traktör yetkililerine ve projeye destek veren il ve ilçe milli eğitim müdürlüğü yöneticilerine teşekkürlerini sunan Okul Müdürü İrfan Karaçayır Bu atölye ve eğitim sınıfının kurulup faaliyete geçmesi ile birlikte Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanı ülke genelinde bünyesinde motorlu araçlar teknolojisi alanı bulunan tüm meslek liseleri arasında en iyi donanıma sahip ilk üç okul arasına girecektir dedi.

13 Eylül 2019 Sakarya/ Adapazari- Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

02

Hakkı Devrim - Fatih Meslek Lisesi Motorlu bölümüne bu hizmeti yapanlardan Allah razı olsun.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 14 Eylül 08:03
01

İlim Bey - Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ilimiizdeki meslek liselerine örnek olmaya devam ediyor. Isletmelerle kurdugu basarili isbirlikleri ile ve yaptiğı projelerle Sakarya imalat sanayiine en donanimli meslek elemanlarıni yetistirerek işlevini en iyi sekilde yerine getiriyor. Basarilı yöneticileri ve cok degerli meslek öğretmenleriyle cok daha buyuk ve önemli yeni basarılara imza atacaklarina inancimiz tamdir. Fatih EML den mezun eski bir Fatihli olarak okulumuzla gurur duyuyorum. Emegi gecenlere cok teşekkürler.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 13 Eylül 20:21


Anket AK PARTİ'DEN AYRILAN İSİMLERİN YENİ BİR PARTİ KURMASINI DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?